Категорија: Нега на коса и нокти

Со лимон, камилица и пиво до природно осветлување на косата

Доколку сте русокоси или светло кафени, наместо да одите во фризерски салон, може да ја...

Стела Мекартни презентираше дизајн на нокти со абстрактна уметност

Експертот за маникир, Madeline Poole, на презентација на Stella McCartney’s Resort 2015 докажа дека не секој...

Предлог 15 невестински фризури за пуштена коса

Фризурата е можеби една од најголемите дилеми на невестите, фатена или пуштена, пунџа или...

Каков лак за нокти ова лето? Три неочекувано тренди нијанси

Летото е познато по светлите, корални нијанси на нокти, но ова лето модните експерти...

9 идеи за поинакви плетенки

Највообочаено за плетенки се одлучуваме во пролет и лето. Топлите денови и влажното време...

Шампоните кои прават многу пена ја уништуваат вашата коса

Доколку имате повеќе пена при миењето на косата, тоа значи дека ја уништувате. Состојката...

Трите најдобри фризури на Билборд наградите и како да ги направите

Џенифер Лопез Со стајлинг како излезена од „Долина на куклите“ (Valley of the Dolls) ја прими...

Три поинакви невестински маникири

Во сезона за свадби, зошто да не предложиме неколку нови маникири. Заборавете ги досадните...

ВИДЕО: Како да ја исправите косата само со сушење со фен

Оние кои имаат брановидна или прекршена коса, имаат навистина голем проблем со сушењето на...

ВИДЕО: 3 лесни и практични фризури

Ви се случило ли да доцните на училиште, работа, состанок, или пак забава, а вашата коса да...

Game of Thrones, дамите и плетенките

Малку работи предизвикуваат таков восхит и љубомора, како косите на дамите во Game of Thrones....

11 начини како да го употребите неверојатното кокосово масло

Сакате еден производ кои ќе може да го користите за се? За косата, кожата, ноктите? Тоа е...

Пролетта стигна и на нашите нокти

Со пролетта доаѓа и шаренилото, како и во природата, така и на нашите нокти. Оваа година...

Направете модерна плетенка

Плетенките можете да ги направите на безброј начини и се секогаш во мода. Може да бидат...

Уникатни маникири од модните писти

Ревијата ICB x Prabal Gurung беше презентирање на урбаната девојка со соодветни нокти.   Како да го...

Кокосово масло за природна нега на вашата кожа и коса

Основната состојка на кокосовото масло е лауринската киселина, која има силно антивирусно и...

Дочекајте ја пролетта со нова фризура

Полека ни доаѓа пролетта, временскиот период кога се буди сиот свет од зимскиот сон,...

Тренди нокти : метални нијанси

Ново и смело? Пробјате некоја метална нијанса на лак за нокти или пак комбинирајте две...

Потребни витамини и минерали за цврста и убава коса

Сакате зголемен раст на косата? Цврстина? Сјај? Витамините и минералите ќе ви помогнат....