Категорија: Убавина и мода

Црвен паричник за повеќе пари, а каква боја е вашиот паричник?

Според фенг шуи ако имате црвен паричник тоа значи дека имате добра енергија и го...

Боки 13, Кончита Вурст и Азис: Мажи кои не би ги препознале без шминка

Нив ги препознавате само кога носат женска гардероба, нашминкани, со исфенирани коси....

СЕКОЈ БИ ПОСАКАЛ ДА ИГРА СО НИВ: Ангелите на „Victoria’s Secret“ играат одбојка на плажа

Во четвртокот во Порторико Ангелите на Викторија Сикрет го снимаа специјалот за костимите...

Големата дебата: Каква боја е овој фустан? Бел со златно? Син со црно?

Дебатата на интернет околу бојата на овој фустан речиси и да го „сруши“ интернетот, некои...

МОДЕН ДВОБОЈ: Рита Ора ги покажа брадавиците, а Ким задникот во ист латекс фустан

Очигледно Ким Кардашијан и Рита Ора имаат ист вкус кога станува збор за фустани. Триесет и...

ТИЕ ГО ВОВЕДОА НАЈБИЗАРНИОТ МОДЕН ТРЕНД ДО СЕГА: ВЛАКНА ПОД ПАЗУВИТЕ!?

Кога пред недела дена во една лондонска галерија се појави Скаут Вилис, ќерката на Деми Мур и...

Жените ја менуваат фризурата 104 пати во текот на животот

Просечната жена во текот на животот ја менува фризурата дури 104 пати, ова е покажано со...

Знаете ли која е функцијата на трепките?

Научници од Џорџа Тек ја спроведоа првата аеродинамичка студија на трепки, проучувајќи 22...

Видео: Како од обична маица можете да направете здолниште на 6 начини

Никогаш не ни е доста од триковите со облека, особено во ситуациите кога беспомошно стоиме...

Темната коса била нејзин заштитен знак, а сега направила драстична промена

Пејачката Никол Шерцингер, решила да промени нешто по болното раскинување со Луис Хамилтон,...

Како полесно да се изборите против женскиот непријател – целулитот

1. Вежбање Дневно издвоите барем 30 минути за физички активности за да го поттикнете...

Џенифер Лоренс блесна во новата кампања за Диор

Обидете се да не бидете љубоморни.   На 24 годишната актерка и тргна моделирањето,па со...

Зошто водителот на Оскарите беше само по гаќи?

Водителот на овогодинешните Оскари, телевизиската, театарската и филмската ѕвезда Нил...

Фото: Сите очи беа вперени во Ирина Шајк

На забавата по Оскарите на црвениот тепих главна ѕвезда дефинитивно беше руската убавица...

ФОТО: Џенифер Лопез во раскошен фустан од Ели Сааб на Оскар

За оскаровската ноќ, Џенифер Лопез побара стилска поддршка од незаменливиот Ели Сааб. Иако...

Кои им се омилените интимни фризури на Македонките?

Македонките сè уште најмногу претпочитаат бразилска депилација, меѓутоа сè почесто се...

ФОТО: И во гаќите од баба и изгледа фантастично

Популарната манекенка Криси Тајген (29) во придружба на својот сопруг Џон Леџенд се појави на...

Калвин Харис: Некогаш и сега, како заштитно лице на Армани

Калвин Харис е новото заштитно лице на Армани. Популарниот диџеј отсекогаш им се восхитувал...

Овие ѕвезди ги бие глас дека се ѕверови во кревет

Во Холивуд ниту една тајна не останува скриена. Како што многу ѕвезди ги бие глас дека се...

Ангелот на Victoria’s Secret мораше на “сите четири” (фото)

Манекенката на Victoria’s Secret Елса Хоск позираше на егзотични локации за една фотосесија, но во...