Категорија: Убавина и мода

НОВ ЛЕТЕН ТРЕНД: Привремени металик тетоважи

Минатото лето започна да се пробива еден невообичаен моден тренд, кој годинава најверојатно...

Видео: Ја остави без пола коса!

Познатите шегаџии од Чешка со нова скриена камера. Овој пат екипата Вирал брадерс односно...

Трикови за совршена шминка за девојки кои носат диоптерски очила

Носењето очила бара посебен начин на шминкање, особено доколку носите масивни рамки кои...

Круна на креативноста – ЦВЕТНИ ВЕНЧИЊА

Од  модната писта во Милано до домот на секоја девојка. Тренди венчиња за убави девојчиња....

Видео: Научете да го работите фотошоп и вие ќе бидете најубави!

Ретуширање на една фотографија од насловна,  е повеќе од – 6 часа. Но, Елизабет сето тоа го...

Си заминаа два ангели на “Victoria’s Secret” но затоа одма дојдоа нови десет (Видео)

По заминувањето на Клос и Крус, Викторија сикрет објави 10 нови ангели во нејзините...

УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ: Виножито во косите – нов тренд меѓу дамите

Прелевањето на боите во најразлични комбинации добива се поголема популарност меѓу дамите...

Видео: Купуваме евтина облека, а не знаеме кој ја плаќа цената за неа!?

Кој не сака да оди во шопинг и притоа да успее да купи колку што е можно повеќе парчиња облека...

Русинките сакаат мечки ама вистински … (Фото + Видео)

Две руски манекенки за потребите на една кампања, морале да прегрнат вистинска мечка, и тоа...

МОДЕН ТРЕНД: Хит Драчевска фризура за ова лето 2015

Кога сме кај модата и сведските модни трендови, слободно можеме да кажеме дека сме чекор...

Најсовршените комбинации на бои за вашата гардероба

Променливото време во овој период од годината речиси секогаш ни создава проблеми во изборот...

Дали е ова најопасниот моден тренд кој моментално е популарен?

Секој ден се повеќе млади жени одлучуваат да носат корсети за да постигнат екстремни...

Како да направите вашиот нос да изгледа помал?

Не мора да одите на пластична операција за да направите вашиот нос да изгледа помал. Некогaш...

„Бразилка“ или „грмушка“? Какви интимни фризури сакаат славните

Фризурата на интимното подрачје е еден од трендовите што постојано се менуваат. Така, до...

НОВ ХИТ: ЈАПОНСКИ ВЕЃИ

Иако се чини лесно секојдневното цртање на веѓи сепак знае да биде напорно и досадно. Новата...

Пролетни фризури кои се прават за 3 минути!

Сакате пролетна и брза фризура, која ќе личи прекрасно, но нема да ви одземе многу време?  Ова...

Видео: 9 уникатни начини за врзување на вратоврска

Време е да ги израдуваме и мажите со по некој моден трик. Имено, во следните 9 видеа ќе имате...

ЦЕЛО ВРЕМЕ Е ГОЛА: Емили Ратајковски топлес и целосно голи фотки

Во јавноста излегоа нови секси фотки од познатата моделка Емили Ратајковски, направени во...

ВО СВЕТОТ НА МОДАТА: Кристина Арнаудова станува дизајнерка, ќе дизајнира чевли и чанти

Кристина Арнаудова направи своја линија на чевли „Кристина“ изработени од Shevro, Куманово за...

Видео: Мажите почнаа да читаат весници на женските нокти …

Нов тренд за женски нокти! Девојки, сега можете да создадете “дневен весник” на вашите...