Категорија: Убавина и мода

ФОТО: Ѕирнете во преубавиот дом на Роберто Кавали

Како изгледа домот во кој живее еден од најпознатите дизајнери? Раскошно, отмено и секако...

ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО ЈА ПЕГЛАВТЕ КОСАТА: Овој дечко ќе ви покаже како правилно се прави тоа … (Видео)

Posted by Fashion And Beauty For Women on Thursday, March 19, 2015

Вака изгледа жената која го држи светскиот рекорд во пластични операции

58-годишната Синди Џексон имала повеќе „работа“ на себе отколку кој било друг на светот, но...

Мажите избраа: Ова е најубавата жена на светот

Ема Вотсон е прогласена за најубава „Жена на годината“ во изборот на машкиот магазин „Ask...

Жени, запаметете ги овие 12 канцерогени супстанции и никогаш не купувајте козметика која ги содржи!

Современиот човек користи козметика секојдневно. Различни на средства за миење,...

Како да добиете совршена нијанса на Марсала боја за коса

Марсала и Мерлот се тренд бои за коса за пролет 2015. Најполуларната боја за 2015 година, Марсала,...

Модна инспирација: Како да ги носите чизмите до глужд оваа пролет

Чизмите не се наменети само за ладните зимски денови, особено чизмичките до глужд. Со нив...

Накит изработен од банкноти од американски долари

Уметницата Лорин Тикл користи неконвенционален материјал за својот накит и малечки украси:...

Улична мода: Фустани кои ни носат среќа!

Лелеави фустани, цветни фустани, кошула-фустани, мини фустани, црни но исклучително...

Кристијан Лобутин: „Убиствени штикли“ (фото)

  Кристијан Лобутин сними интересна фотосесија за „Paris is Dead“, магазинот кој го следи...

ТОПЛЕС: Ирина Шајк планира да го сруши интернет сообраќајот во светот (ФОТО)

Post by Irina Shayk.

Само за вистински мажи: Пристига парфем со мирис на скара!

Иако звучи налудничаво, познатиот ланец за брза храна се одлучи да лансира мирисна нота од...

Предлог комбинација: Бидете модерни и несекојдневни за вечерните излегувања

Иако малиот црн фустан е класика, сепак од време на време треба да се размрдаат работите. За...

Гола низ Њујорк за да докаже дека модата е бесмислена (+18)

Француската фотографка Ерика Симон, која веќе 12 години живее во Њујорк, реши да направи...

И КОГА НЕ ОТКРИВА НИШТО, ПОВТОРНО ПОКАЖУВА КОЛКУ Е УБАВА: ОВОЈ ПАТ ТАА ИМАШЕ И ПОСЕБНО ДРУШТВО

Ирина Шајк пред неколку дена го посети Друштвото за заштита на животни во Њујорк. Одмерената...

Tom Ford чевли пролет/лето 2015

Необични стилови, шаренило, широки и дебели платформи…се само дел од она што ќе се носи оваа...

Работниот ден на Емили Ратајковски (видео)

Убавицата која стана светски позната по појавувањето во спотот за Blurred Lines деновиве работи...

Македонската манекенка Елена Трајановска позираше за Кристијан Диор

Една од нашите најуспешни манекенки со интернационална кариера, Елена Трајановска...

Бојата на очите го открива карактерот на личноста

Најновите истражувања покажуваат дека карактерот на една личност може да се одреди според...

Како би изгледале волшебните чевлички на Пепелашка денес?

Кој ја прочитал приказната за Пепелашка, знае колку важна улога играат нејзинитеволшебни...