Категорија: Убавина и мода

Видео: Мажите не сакаат суви девојки, мажите сакаат облини!

Микел Рафинели (42) од Лос Анџелес моментално го држи рекордот како жена со најшироки колкови...

Фото: Хит машки фризури

Ќе се сложите дека фризурата е една од најважните компоненти од целокупниот изглед и стил на...

Рај за очите: Миранда Кер позираше топлес

Австралиската манекенка Миранда Кер не престанува да воодушевува со своето тело, а на...

ФОТО: Бритни Спирс со нова колекција долна облека и костими за капење

Бритни Спирс ја објави рекламната кампања за Intimate Britney Spears. На фотографиите, поп-ѕвездата...

Ангелот на „Victoria’s Secret“: Природно издание на најубавиот задник во светот(фото) …

Дуцен Крос ангелот на „Victoria’s Secret“ неколку пати до сега покажа дека има совршен задник, а...

ФОТО: Врвни дизајнери креираа обувки за модерните Пепелашки

По повод премиерата на новиот филм „Пепелашка“, Дизни ангажира девет луксузни модни куќи...

Природен лек против опаѓање на косата

Убавата коса сите не подмладува и ни прави да се чувствуваме убаво, но што кога таа...

Катарина Ивановска ужива на Карибите (фото)

Македонскиот топ-модел Катарина Ивановска во моментов е на островот Куракао, кој се наоѓа во...

ФОТО: Кристијан Лобутин ќе ве натера да верувате во љубов на прв поглед

Не верувате во љубов на прв поглед? Кристијан Лобутин е решен да ве убеди дека љубовта може...

Мадона шокира: Има 56 години и вака се појави на црвениот тепих

Кралицата на попот повторно провоцираше. Веќе со години Мадона е позната како некој кој ги...

Видео: Погледнете што се случува со штикли на замрзната улица

Сакате да бидете модерни, епа еве уште една лекција зошто треба да одморите од штикли кога...

Зошто најпознатиот манекен ја одби улогата во Fifty Shades of Grey?

Дејвид Ганди е еден од најбараните машки модели во светот. Досега овој згоден човек имаше...

Фото: Кардашијан повторно гола

По првиот поглед кон фотосесијата на Ким Кардашијан за магазинот „Лав“, на „Инстаграм беа...

Сакавте нејзини разголени фотографии? Епа, сега позираше гола!

Иако снимањето не поминало целосно непречено, актерката работата ја извршила целосно...

ФОТО: Ова се најзгодните девојки во скопските теретани

Убави, згодни, популарни, но и упорни во своите тренинзи. Ова се најзгодните девојки од...

Фото: Казна за непослушност? Шишање!

Американскиот фризер Фред на своите клиенти им нуди нешто сосема невообичаено. Се работи за...

КАКО ФАРБАНАТА КОСА ДА НЕ ВИ ИЗБЛЕДИ?

За разлика од природната, фарбаната коса бара многу повеќе нега и внимание, бидејќи...

Супер татко: Секој ден различна фризура за ќеркичката (фото)

Еден самохран татко од Колорадо, САД, сосема заслужено се вклучува во трката за “татко на...

ВИДЕО: Ратајковски со тизер видео најави жежок Валентајн

Моделот Емили Ратајковски и нејзината совршена фигура се појавија во новата тизер реклама...

Ким Кардишјан: Како да си направите совршено селфи (видео)

Последниот рекламен договор на машината за пари Ким Кардашијан е со мобилниот оператор...