Категорија: Убавина и мода

Видео: Нешта што не сте ги знаеле за женската долна облека

Дали сте знаеле дека оригинално женските градници биле со една, стандардна големина? За ова...

Подгответе се, доаѓа Ким!

Ким Кардашијан ја доби својата втора „Вог“ корица, овој пат од австралиското издание на...

Холивудски фризури: Најдобрите 5 од Златните Глобуси

На црвениот килим на Златните Глобуси продефилираа холивудските диви кои секогаш...

ГРЕШКИ КОИ ГИ ПРАВИТЕ ПРИ ПЕГЛАЊЕТО НА КОСА?

Пеглата за коса е еден од омилените “beauty” додатоци на долгокосите девојки, а бидејќи е...

Видео: Жената со најголемите силиконски гради на светот, кој се потешки од 18 килограми

Многумина веруваат дека фразата „Колку поголемо, толку подобро” е добра животна...

Што да носите ако сте на диета

Доколку во Новата година одлучивте да поработите на вишокот килограми, тогаш ќе треба да...

Моден тренд: Шарено крзно

    Вештачкото крзно е одлично за сегашните временски услови, а најновите трендови го...

Мажот по гаќите се познава!

Повеќето жени би рекле дека долната облека на мажите им ја бираат нивните девојки или мајки,...

Вежби за жени кои секојдневно носат високи потпетици

Високите потпетици не се само одраз на модата, туку и претставуваат начин за стекнување...

Убавицата призна: „Најмногу сакам кога сум гола”

Миранда Кер ја знаеме како фина и слатка девојка од соседството. Но, овој пат, светската...

Џастин Бибер порасна – сега е модел за Келвин Клајн

Гласините дека Џастин Бибер ќе биде новото лице на Келвин Клајн кампањата за долна облека се...

Фото: Па нели сакаше поголеми?

Фара Абрахам, која популарноста ја стекна во реалните шоуа за малолетни трудници, во...

Правете ги овие секојдневни работи ако сакате рамен стомак

Некои луѓе навреме воделе грижа за својот изглед, а за оние кои не се баш задоволни со своите...

Што да облечам за нова година?

Многу девојки веќе почнаа да планираат што ќе облечат за најлудата ноќ и колку средства ќе...

И Адриана Лима сними видео за LOVE

Адриана Лима е претставена како 24-тата убавица на онлајн видео календарот на магазинот LOVE....

Чизмопантолоните завладеаја во модниот свет

Ги обожававме чизмите до под коленици, потоа не освоија моделите со висина до колената, а...

Предлог празнични маникири

Оваа сезона е исполнета со прослави, многу семејни слави, новогодишни прослави и божиќните...

Семејство на огромни задници: Ким Кардашијан или нејзината сестра – која има поголем задник?

Кога Ким и Клои Кардашијан ќе се појават заедно во јавноста, љубителите на мега позадина...

Направи сам: Совршена пунџа за новогодишните прослави!

Во пресрет на новогодишните празници, пред нас се бројни прослави на кои дефинитивно мора да...

Фото: Што се случува со девојките од кога ќе се омажат?