Категорија: Убавина и мода

ФОТО: Славни парови кои се облекуваат идентично

Која е тајната на долгата љубов помеѓу славните парови? Да ги делат своите мислења? Да ги...

Замаскирајте ја поспаноста со неколку мејкап трикови

Алармот наутро ѕвони, а вие сте легнале прилично доцна? Желни сте за уште сон, а тоа се гледа и...

Grace Ciao користи цветови за неверојатни модни дизајни

Grace Ciao е 22 годишна дизајнерка од Сингапур, која за своите дизајни, наместо секојдневните...

7 совети за бричење на нозете

Со покачување на температурите, доаѓа до разголување на нозете, а тие мора да бидат средени,...

Пронајди ја разликата! Кејт Аптон Vs. Чикита Банана

Вака изгледаше Кејт Аптон на Met Gala. Не знаеме зошто Кејт ја облекла оваа креација, но, сепак,...

Ѕвездите во креативни изданија на Мет Галата

Во понеделникот вечерта на 5ти мај, во Metropolitan Museum of Art се одржа годишната гала на  Costume Institute,...

Три поинакви невестински маникири

Во сезона за свадби, зошто да не предложиме неколку нови маникири. Заборавете ги досадните...

Природен тоник за мрсна кожа

Наместо „ветувачките“ креми и третмани, кои треба да се справат со маснотиите на лицето,...

Искреирајте си го сами најпознатото тренд здолниште за 2014

Најголем тренд оваа сезона се познатите „обвиткани“ здолништа или здолништа со „јазли“....

Едноставен трик за убави и густи трепки

Ретко која девојка може да се пофали со природно убави и густи трепки, а поголемиот дел од...

ВИДЕО: Како да ја исправите косата само со сушење со фен

Оние кои имаат брановидна или прекршена коса, имаат навистина голем проблем со сушењето на...

Предлог комбинација: Што носат модните блогерки

1. Лежерна сина комбинација со тексас и класична сина кошула, презенитрана во еден лежерен...

ФОТО:Костими за капење од Викторијас Сикрет за лето 2014

Познатата  американска модна куќа Викторијас Сикрет ја претстави својата најнова летна...

Моден тренд: Жени во одела

Не ретко забележуваме кај ѕвездите, замена на свечените тоалети со одела. Најнов пример за...

Сенки за очи кои мора да ги има секоја жена

Безразлика дали сакате да креирате задимена шминка за вечерното излегување или само да ги...

Nike sportswear пролет/лето 2014

За сите љубители на спортската колекција на NIKE, ви ја претставуваме најновата колекција...

Извонредна маска со Аспирин за лекување на акни

Маската од Аспирин  не е нешто ново, но многу луѓе не се свесни за оваа неверојатна маска и...

ФОТО: Пролетна мода низ улиците на Лондон

Пролетта конечно дојде, а со неа заедно и прекрасните парчиња облека. Во овој дел од...

5 безвременски чевли

Чевлите се љубов. Нема жена која нема свој омилен љубовник! Трендовите се менуваат, но има...

Тренди и шик од мали нозе

Кога се работи за стилот и љубовта за мода, тоа се гледа од мали нозе… или барем се гледа...