Категорија: Убавина и мода

Како да го комбинирате карминот со шминка

Карминот на усните е најмоќното “оружје“ за заведување. Во продолжение прочитајте како да...

Ослободете се од грубите петици со помош на лимон

Со доаѓањето на топло време, следи и разголување на стапалата. Зимата, тесните чевли и...

Пролетен тренд: Бели фармерки

Белите фармерки се уште една класика низ годините.. Секако не постои правило дека тие смеат...

Пролетната комбинација на Ким Кардашијан која ќе ја обожавате

Ким Кардашијан зачекори по улиците на Њујорк во прекрасна пролетна комбинација од кратка...

Летната колекција на Кендал и Кајли Џенер за PacSun

Летната колекција на сестрите Џенер е веќе достапна во продажба.. Колекцијата изобилува со...

Гламурозната роденденска забава на Џиџи Хадид

Младиот Ит модел Џиџи Хадид по повод прославата на својот 21 роденден приреди...

МЕТ ГАЛА 2016 Афтерпарти: Еве што носеа познатите

Дизајнерот Оливер Рустинг приреди афтерпарти по повод свеченото одржување на Мет Галата 2016....

МЕТ ГАЛА 2016: Еве што носеа познатите

Синоќа се одржа спектакуларната Мет Гала кога сите познати лица од шоу бизнисот го имаат...

Изглед на денот: Кендал Џенер

Младиот Ит-модел зачекори во прекрасна кежуал комбинација, парирајќи плави тексас...

Стилски трикови со кои ќе изгледате потенко

Не е тајна дека Французинките имаат посебен стил и нивните комбинации секогаш го покажуваат...

ИТАР ТРИК СО КОСА: КАКО ДА НАПРАВИТЕ СОВРШЕНИ ШИШКИ БЕЗ НОЖИЧКИ!

Постапката е сосема едноставна, но сепак постои еден услов… Ако сакате да имате шишки, но...

Инспирација од 70-тите години: Оваа пролет уживајте во бохо стилот

Бидејќи веќе знаете дека трендовите од 70-тите повторно се враќаат на големата врата, тогаш...

Тазе мајката Ким за прв пат во бикини (фото)

Старлетата Ким Кардашијан е “доктор” за да предизвика медиумска врева. Една недела по...

Градник кој го покажува долниот дел од градите!

Тренд во светот е покажување на долниот дел од градите. Многу познати личности, како Ријана,...

Како правилно да ги чистите четките за шминка

Четките за шминка се клучот за убавиот и уреден мејкап, но она што е доста побитно е тоа како...

Ѕвездата од „Игра на тронови“ Емилиа Кларк за насловната на Glamour

Нејзиниот лик го следи феминистичкото движење, таа е освојувач и кралица, борец за слбодата...

Најдобрите изгледи од Гала вечерта 2016

Минатата недела магазинот Time објави листа со нај влијателни познати личности од шоу...

Жежок тренд: Едноделни костими за капење

Не ни чудно што костимите за капење на „нашите мајки“ се жежок тренд за претстојната...

Џесика Алба ќе ви покаже како се носи тексас на вистинскиот начин

Како многу познати модни икони, Џесика Алба дефинитивно поседува сопствен впечатлив стил.....

Изглед на денот: Тејлор Хил

Младиот Ит-модел Тејлор Хил денес зачекори по улиците на Лос Анџелес во тоталниот хит тренд...