Категорија: Убавина и мода

ТОП СОВЕТИ ЗА ЖЕНИТЕ СО ОБЛИНИ: ЕВЕ НА ШТО ТРЕБА ДА ПАЗИТЕ ПРИ ИЗБОРОТ НА БИКИНИ

Секоја жена, без разлика на пополната грабда на телото, може да пронајде бикини кое ќе и стои...

20 комбинации од познатата австралиска модна блогерка

  Мика Џанели е моментално најпознатата и најпопуларна австралијанска блогерка, воедно...

Карли Клос и Џиџи Хадид во реклама за Версаче

Позади објективот на фотографот Брус Вебер, во Чикаго моделите Карли Клос и Џиџи Хадид ја...

Стилот на Блејк Лајвли во нејзината втора бременост

Актерката Блејк Лајвли дефинитивно важи за една од најзгодните трудници кои Холивуд ги...

15 причини зашто да ја скратите долгата коса: Девојки со успешни трансформации, кои инспирираат

Некои девојки сакаат долга, а некои кратка коса. Некои сакаат чести промени, а некои го имаат...

Кира Најтли е новото лице за колекцијата накит Шанел

Карл Лагерфилд со сигурност знае да ги избере своите музи кога се работи за претставување...

Што носеше Џиџи Хадид како водителка на MuchMusic наградите

Џиџи Хадид беше задолжена за хостингот на доделувањето на канадските музички награди...

Каја Гербер ја претстави новата колекција очила за сонце на Miu Miu

14-годишната ќерка на супермоделот Синди Крафорд – Каја Гербер е новата млада Ит девојка.....

Брендот Coach лансира колекција посветена на Мики Маус

По повод 75 годишнината од своето постоење брендот Coach направи соработка со Дизни компанија и...

Доделувањето на Тони наградите 2016 и модата на црвениот тепих

Тетарските „оскари“ и оваа година традиционално се одржаа во престолнината на Бродвеј –...

Изглед на денот: Ким Кардашијан

Денешната титула за изглед на денот ја доделивме на Ким Кардашијан.. Познатата ријалити...

Како да носите тексас ова лето

Бел или плав тексас, искинат или со принтови.. Еве како нашите омилени модели носат тексас...

Асап Роки е новото заштитно лице на Диор

Познатиот рапер Асап Роки направи вистински напредок во модната индустрија. Оваа година тој...

Еди Редмејн е новото заштитно лице на Прада

Оскаровецот Еди Редмејн е новото заштитно лице на машката мода на модната куќа Прада. Позади...

Научниците одлучија : Оваа жена има најсовршено тело

Истражувачите од Универзитетот во Тексас ја избраа британската манекенка и актерка Кели...

10 чудни трикови за коса, кои секоја жена мора да ги знае

Косата е важен дел од изгледот на секоја жена. Безразлика колку сте добро средени, доколку...

Комбинации кои ги истакнуваат и визуелно издолжуваат нозете

 Научете како паметно и со стил да ја комбинирате вашата облека за да добиете максимален...

Накитот на ликовите од серијата „Игра на тронови“ достапен во продажба

Ако сте сеуште воодушевени од змејската огрлица која Денерис Таргариен ја носеше во 5тата...

Жежок тренд: Чипка

Чипката се прослави во светот на модата уште од Викторијанската ера. Ова лето таа е огремен...

Еве ви сега “дебела”! (фото)

Клои Кардашијан призна дека пред да ослаби и да се посвети на вежбањето во теретана,...