Категорија: Убавина и мода

Комплетно гола и максимално секси: Ангелот на Викторија овојпат соблече буквално сè од себе…

Познатата манекенка на Victoria’s Secret Елса Хоск се фотографираше комплетно гола за насловната...

Има 47, а изгледа како 15. Ова е тајната на младоликата Кетрин Зета Џонс.

  Домашните производи од кујната се се популарни и помеѓу холивудските глумици, па така и...

Трикови за сокривање на израснатата нефарбана коса.

Ако немате време за да ја исфарбате својата коса, а веќе има пораснато нова, еве неколку...

Пет грешки што ги правите кога одбирате течна пудра

Течната пудра е дел од ритуалот на шминкање за повеќето девојки и жени. Кои се најчестите...

#Mycalvins: Секси кампања на Calvin Klein со Џастин Бибер, Кендал Џенер…

Минимализмот е секогаш добра опција, па така Calvin Klein за престојната сезона подготви...

Изгледајте шик и на минусни температури

Кога се минусни температури не е лесно да се облечете онака како што сакате без да смрзнете....

Се нашминкала и направила хаос ! (ФОТО)

Кога Мејзи Бич ја поставила својата фотографија на која е нашминкана само на половина лице,...

Овој козметички производ сите жени го користат – а не се свесни колку е отровен.

Убедливо најотровната работа која ја имате во вашата колекција за разубавување е лакот за...

Здравјето се гледа на лицето, затоа испеглајте ги брчките (рецепт)

Секое утро на празен стомак јадете по една лажичка од овој напиток и резултатите ќе бидат...

Пет причини поради кои вашата коса расте бавно

Понекогаш некои корисни и добри производи за вашата коса можат да предизвикаат обратен...

Поинакви, но прекрасни идеи за невестински фустани од сезоната пролет/лето 2016

Доколку не сте љубител на класичниот дизајн на венчаниците и сакате вашиот посебен ден да...

85-годишнен земјоделец добива makeover од неговиот внук и станува модна икона

Ви дошло ли некогаш на памет вашата баба или дедо да ги дотерате во ваша облека? Епа на ова...

Свечена фризура за две минути

Еве еден лесен и едноставен начин за да направите одлична свечена фризура. Високо подигната...

Со овој рецепт брчките околу очите веднаш ќе исчезнат ! Тајната состојка е маслиново масло ! (рецепт)

Не ви се потребни скапи креми за негување на лицето, доволно е само да погледнете во кујната...

Како да направите совршени локни без топлина ?

Дали некoгаш им завидувате на жените со ракошни, здрави и совршено обликувани локни ? Со...

Ако сте љубител на очна линија, ви нудиме 5 различни варијанти

Секси, провокативна, примамлива, романтична или неодолива како Анџелина Џоли…Како би...

Различно, но ефикасно. Како се негуваат жените низ светот.

Убавината претставува еден од најважните императиви на секоја современа жена. Здрав и...

Лубутен со мини филм ја најави новата колекција (видео)

„Кој ја уби Амазула?“ не е наслов на нов хорор филм, туку на новата кампања на Кристијан...

6-те најдобри бои за маникир во 2016 година

Убавите и уредни нокти отсекогаш биле пример за целосен и совршен изглед на секоја дама,...

Првите пикселизирани гаќи за оние кои го сакаат ретро стилот

Претставена е нова марка на гаќи од Португалија која го носи називот “Maison Pixel”. Овој...