Категорија: Убавина и мода

Голи рамена – Трендот кој изгледа добро на сите!

Мислевте дека не постои тренд кој добро прилега на сите? На сите облици на тело и сите...

Видео: Како на најлесен и најдобар начин да се исфенирате сами!

Одењето на фризер постојано одзема време, а и пари, затоа најдобро за вас, преку ова видео, да...

Која боја најдобро ви прилега?

Откријте која боја ви одговара и заблескајте во неа. Бела Белата боја одлично им прилега на...

Криси Тајген, сопругата на Џон Леџенд, изгледа совршено и бремена на насловната на InStyle

Преубава, енергична, одличен готвач, без влакна на јазик и сопруга на еден од најдобрите (и...

Направете сами пилинг за совршени усни

Студените денови се сурови за нашите усни, затоа е потребна максимална грижа и...

Што се случува кога заспивате со шминка на лицето?

На секоја жена и се случило, неколку пати (а може и повеќе) да заспие со шминка на лице – да...

Неколку причини зошто треба косата да ја шишате на суво

Ако мислевте дека косата мора да се шиша кога е мокра, се лажете. Всушност, кратењето на...

100. години од женската убавина во Јапонија

Пристигна уште едно од серијалот на видеа „100 години убавина“, а овој пат ја следи...

Кендал Џенер е новото лице на „Манго“

Ова е уште еден нејзин договор со позната марка, откако претходно Џенер потпиша договори и...

Сакате да носите ролка и да изгледате шик? Еве како тоа го прават славните тренди девојки!

Студените денови бараат и соодветна облека, а нема зошто не би изгледале тренди и шик во...

Атрактивни плетени фустани

Модните дизајнери се повеќе се инспирираат од страрите плетки, па настануваат плетени модни...

Најдобар модел на обувки за секоја должина на здолниште или фустан

Здолништата и фустаните се дневни парчиња кои сакаме да ги носиме во секоја годишна доба и...

Видео: Блескав маникир со кристали

Доколку сеуште се прашувате со каков маникир да блеснете на денот на вашата свадба, ние ќе ви...

Нешта на кои момците не можат да им одолеат

Иако мажите не се доволно добри во уметноста на изразување, тие сепак одлично запазуваат. Во...

За 10 секунди откриjте дали треба да ја бојадисувате косата

Многу елементи влијаат на крајниот резултат за бојадисување на косата, но еден е клучен –...

Неколку најдобри трикови за чевлите да ви бидат удобни!

Постојана желба на секоја жена е да има еден пар чевли на висока пета кои не и ги убиваат...

Како да станеш најсекси жена во просторијата

На некои дами многу им е лесно да бидат секси, веднаш штом ќе влезат во некоја просторија го...

Коса, лице, нокти… Што ќе биде во тренд оваа година?

Никој не можеше да го предвиди успехот кој го постигна контурирањето на лицето минатата...

Како да ги комбинирате хеланките оваа зима

Хеланките се парче облека кое скоро секоја дама го има во својот плакар, но исто така многу...

Вратете ја природната белина на забите. Ви треба само сода бикарбодна, лимон и 180 секунди ! (видео)

За насмевка како од реклама не се потребни скапи производи или постојано одење за...