Категорија: Нега на лице и Шминка

Италијанска тајна за убавина од единствената Софија Лорен

Софија Лорен ја откри нејзината тајна за убавина, таа го користи овој домашен третман од...

Французинките ги откриваат своите најважни тајни за убавина

Тајните по кои со децении се трагаше, веќе се откриени! Кога се работи за убавината,...

Рецепт за домашен серум за лице против стареење – За сјајна кожа без брчки

Серумите против стареење се најефикасниот препарат во борбата против брчките, но во исто...

Дали индустријата за убавина ќе се промени по пандемијата?

Додека траеја рестриктивните мерки поради пандемијата, затворени беа сите салони за...

Пеги: Како настануваат и дали можат да бидат опасни?

Пегите се мали пигментациони дамки кои воглавно се наоѓаат на отворените делови од телото...

Необичен трик за совршено нанесување на ајлајнер

Сите се мачиме со овој дел од шминката, а со помош на овој трик совладајте ја препреката...

(ФОТО) Црвен кармин за жешки романтични вечери – Како да го носите ова лето

Црвениот кармин е вечна класика кога е во прашање шминката и не постои одредено годишно...

Кога и како правилно се нанесува крема за сончање?

Како што се доближува летната сезона, сѐ повеќе треба да се трудиме да ја заштитиме нашата...

(ФОТО) Нема да бидете во тренд ако не го носите – Најжешкиот makeup изглед за ова лето

Ова е главниот тренд на шминка за ова лето, веќе сме нестрпливи да го испробаме и изгледа...

Природни лекови за сува кожа – Вратете и ја еластичноста на кожата на природен начин

Овие природни состојки кои можете да ги најдете во вашата кујна се одличен начин да и ја...

Нова метода за совршена кожа – “Jamsu” техниката која го освои светот

Новата медота во светот за убавина наречена “Jamsu” потекнува од Азија а за кратко време...

Откако ќе ја пробате ќе ви стане омилена – Маска за лице која подмладува и освежува

После само неколку користења, оваа домашна маска ќе ја додадете на вашата листа на омилени,...

Мицеларна вода: Неопходен продукт за беспрекорно чиста кожа

Зошто морате да ја додадете мицеларната вода во вашата секојдневна рутина за нега на кожата...

Ефикасна метода од 3 чекори со која ќе ги отстраните митесерите

Чекор по чекор ви ја споделуваме новата ефикасна метода како да ги остраните митесерите и да...

Заштитете се себеси и своето здравје со озонираните производи на Ozone Gold

Озонот е природен антибиотик кој брзо и ефикасно ги уништува вирусите, бактериите и...

Тајните на корејската младоликост – Клучните техники за нега на кожата

Корејките е познати по тоа што имаат совршено мазна и младолика кожа дури и во поодмината...

Лесно до мазна и нежна кожа на целото тело: Уживајте во најдобрата депилација во La Sensa

Со доаѓањето на пролетта доаѓаат и убавите денови, а за среќа и сѐ повеќе време ќе поминуваме...

Домашна маска за кожа од магдонос која ги бриши подочниците и брчките за миг

Оваа неверојатно здрава билка може да направи чуда за вашата кожа Доколку имате...

Колку маслото од коноп е корисно за кожата?

Маслото од коноп денес се повеќе станува дел од состојките на бројни производи за нега на...

Време е за пролетно разубавување во студиото за убавина La Sensa

Сончевите денови се пред нас, а во овој период од годината сакаме особено да заблескаме...