Категорија: Нега на лице и Шминка

Што кажува за вас обликот на вашите усни

  Постои една стара поговорка која вели дека очите се огледалото на вашата душа, но тоа не...

Мејкап трендови за есен, 2015: Погледнете каква шминка ќе биде модерна оваа сезона

Дали и вие се чувствувате необично кога уште во август веќе почнувате да размислувате за...

Видео: Како да ја отстраните шминката во 3 чекори?

Без разлика на тоа дали сте нанеле трајна, водоотпорна или секојдневна шминка истата можете...

Видео: Како да се прекријат акни на лицето со помош на шминка

Дваесет и двегодишната Никол Метју објави видеоснимка, која досега ја прегледаат над 2...

Совети за ослободување од мрсната кожа

Ако имате проблем со мрсна кожа, особено во пределот на носот, брадата или челото ﴾или т.н....

Како со шминката на +40 степени?

Многу жени го избегнуваат шминкањето во овој период од годината поради високите...

Со квасец до сјајна и здрава кожа на лицето

Маските од квасец одамна ја имаат докажано својата ефикасност во неверојатната можност да...

Видео: Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто…

Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто!    ...

Видео: Кога мажите ја бираат шминката!

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога вашите мажи би ве нашминкале!? Секако не...

Видео: Зошто оваа девојка стави шминка само на половина лице!?

  Ники е активна корисничка на YouTube, која на нејзиниот канал често прикачува мејк-ап...

До помлада кожа со 4 домашни рецепти од јагоди

Периодов јаготките ги има во изобилство, затоа искористете ги и пробајте ги следните 5...

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Многу жени имаат проблеми со влакна на лицето, без разлика дали станува збор за надусници,...

Трикови за совршена шминка за девојки кои носат диоптерски очила

Носењето очила бара посебен начин на шминкање, особено доколку носите масивни рамки кои...

Видео: Научете да го работите фотошоп и вие ќе бидете најубави!

Ретуширање на една фотографија од насловна,  е повеќе од – 6 часа. Но, Елизабет сето тоа го...

Како да направите вашиот нос да изгледа помал?

Не мора да одите на пластична операција за да направите вашиот нос да изгледа помал. Некогaш...

НОВ ХИТ: ЈАПОНСКИ ВЕЃИ

Иако се чини лесно секојдневното цртање на веѓи сепак знае да биде напорно и досадно. Новата...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Чоколадo за лице

Омилените десерти можат да ви го исчистат тенот! Прочитајте. Чоколадото е одличен извор на...

Видео: Погледнете ја женската шминка од праисторијата па сѐ до денес

Жените се шминкале отсекогаш, а тоа одлично ни го претставува Базфид преку новото видео каде...

Долче&Габана конечно со мат-кармин

Станува збор за новата сензуална кампања за линијата кармини Dolce Matte. Инаку, ова е првиот...