Категорија: Нега на лице и Шминка

10 тренди нијанси на кармини за оваа есен

Во прилог ви презентираме 10 нијанси на кармини кои се тренд оваа есен и задолжително морате...

Научниците дадоа необичен одговор: Зошто црвениот кармин ги полудува мажите?

Жените лесни можат да го заведат секој маж, се што треба е да внимаваат на неколку ситници...

5 Мејкап туторијали за дамите со сини очи

Иако кога се работи за козметиката не треба да се ограничуваме и да почитуваме некои...

5 Одлични навики за коишто вашата кожа ќе ви биде благодарна

Сјајна и нахранета кожа е една од најважните карактеристики што сакаат да ја поседуваат...

Топ 10 “must have beauty products” кои чинат помалце од 500денари за секоја жена

    Seventeen млеко за тело Хидратантни креми кои што ја прават кожата свилена при допир,...

Ова се 4-те одлични причини зошто да престанете да ставате шминка

Шминката им дава многу самодоверба на жените, но нема ништо поубаво и посекси од природниот...

Проѕирната пудра е најновиот хит во козметиката

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за...

Од обична жена до Кралица: Со шминка прави речиси идентични трансформации

Што е заедничко за Италијнската мејкап артистка Луција Питалис и Кралицата Елизабета Втора?...

3 начини како да се справите со акните со помош на домати

Не е важно колку години имате, доколку имате проблем со акни на лицето најверојатно се...

СОВЕТИ КАКО ШМИНКАТА ДА ВИ ТРАЕ ПРЕКУ ЦЕЛ ДЕН

Повеќето жени мислат дека на лицето треба да има многу шминка за да трае цел ден, но тоа не е...

Евтина наспроти скапа шминка: Оваа девојка го направила тестот, а фотографиите јасно го покажуваат победникот!

Помалку или повеќе, сите жени се шминкаат. Изборот не производителот е исто толку важен како...

Како правилно да користите BeautyBlender

Бјути блендерот е доста корисен мејкап алат, кога за прв пат ќе го земете ќе ве изненади...

15 грешки кои ве делат од совршената кожа на лицето

Во секојдневието често многу пати правиме работи кои се лоши за кожата, но не сме свесни дека...

Нежен летен мејкап туторијал

Едноставен мејкап туторијал кој ќе ви помогне да постигнете прекрасен нежен изглед за...

Како со исхрана да ја заштитите вашата кожа во летниот период?

Летниот период е време кога треба да размислуваме за заштитата на нашата кожа многу повеќе...

19 годишна девојка ќе ве воодушеви со нејзините неверојатни трансформации

Saida Mickeviciute е неверојатен мејкап артист, 19 годишна литванка, која живее во Лондон. Таа ќе ве...

Брз и лесен летен мејкап туторијал

Кога сте во брзање а сакате да изгледате свежо, убаво и средено издвоивме брз и лесен мејкап...

КАКО КУКЛА: БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОВОЈ ТРИК, ВАШИТЕ ТРЕПКИ ЌЕ ОСТАНАТ СВИТКАНИ ЦЕЛ ДЕН!

Потребни ви се само две минути, а ефектот е неверојатен! Секоја жена сака долги и свиткани...

Како да го комбинирате карминот со шминка

Карминот на усните е најмоќното “оружје“ за заведување. Во продолжение прочитајте како да...

Ослободете се од грубите петици со помош на лимон

Со доаѓањето на топло време, следи и разголување на стапалата. Зимата, тесните чевли и...