Категорија: Нега на лице и Шминка

Коса, лице, нокти… Што ќе биде во тренд оваа година?

Никој не можеше да го предвиди успехот кој го постигна контурирањето на лицето минатата...

Правете ги овие маски и вашето лице никогаш нема да има брчки !

Можеби е време да се посветите на природните решенија кои ќе се покажат доста ефикасни, а и...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...

Како вашите усни да изгледаат заводливо и полно

Ретки се дамите кои имаат природно полни усни без никаква корекција. Во прилог ви нудиме...

Сакате да изгледате како барбика? Оваа шминкерка ќе ви покаже како

Ви прикажуваме одличен туторијал во кој една шминкерка се трансформира во жива Барбика!...

Видео: Светкави очи за да заблескате на Новогодишната ноќ

Новогодишната ноќ е вечерта каде се дозволени (малку повеќе) светки. Додадете дополнителна...

Како црвениот кармин да не ви остава траги?

Карминот е многу важен за секоја жени, но мака мачат како тој да остане на усните и да не биде...

#ПразнициСеБлижат: Видео водичи за блескава празнична шминка!

Празниците ни се се поблиску и сигурно веќе имате план како ќе ги поминете. Доколку сте...

Како да ги нашминкате очите за најлудата ноќ

Колку повеќе се ближи нова година, толку повеќе расте нашиот интерес да пронајдеме некој trendy...

Совет од Миранда Кер за чиста и блескава кожа кој нема да ве чини ниту денар !!

Славната манекенка е позната по блескава и сјајна кожа и која, а еве како таа се негува....

Дали е неопходна и дневна и ноќна крема за лице ? Кои се нивните разлики ?

Во светот на огромен број на призводи кои се повеќенаменски, се поставува прашањето : Зошто и...

#ПразнициСеБлижат: Инспирација за празнична шминка!

НЕЖНА Совршена подлога, нежно исцртани очи и розев кармин, согласно тенот. ОКЕАНСКИ ОЧИ...

Мејкап трикови за изморени очи

Коректорот не е единствен начин да направите очите да ви изгледаат одморено и свежо, туку...

Eucerin Volume – Filler: Помага да се врати волуменот на лицето, ги дефинира контурите и формата на лицето и видно ги намалува брчките!

Жените кои посетуваат дерматолози за третмани против стареењето на кожата, често го...

ТУТОРИЈАЛ: Идеална шминка за деловната жена

Софистицирана и неутрална, оваа шминка е идеална за на работа или за на интервју за работа....

Погледнете како за 3 дена близначките успеале да се ослободат од акните

Близначките кои направија успешна кариера на YouTube, откриле како ги излечиле болните и...

ТУТОРИЈАЛ: Како да се нашминкате ако носите очила?

Девојките и жените кои носат диоптриски очила понекогаш имаат проблеми со наоѓањето на...

Нова техника: Како совршено и професионано да нацртате мачкини очи?

Класичните мачкини очи никогаш нема да излезат од мода, веројатно затоа што нема боја или...

Видео: Како да ги зголемете усните само со помош на шминка

Во последните неколку години наназад исполнетите усни се вистински тренд. Не е исклучок...

ТАА СТАВИЛА КАФЕ ПОД ОЧИТЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧИЛО ПОТОА!

Дали се сеќавате кога последен пат сте се разбудиле свежи и наспани, без оние ужасни темни...