Категорија: Нега на лице и Шминка

Видео: Како најлесно да нанесете руменило

Тешко е да се избере вистинската нијанса на руменило која ќе одговара на вашиот тен, а не е...

Како може мразот да го разубави вашето лице?

Кој би помислил дека мразот служи за нешто повеќе од разладување? Како на пример дека е...

Чудотворна маска за лице од банана наместо ботокс

Маската од банана е чудотворна за вашето лице. Таа ја хидрира, храни и омекнува вашата кожа...

Најубавите мејкап изгледи на Paris Haute Couture Fashion Week

Иако шминката на модните ревии знае да биде помалку чудна, а тоа посебно се забележува на...

Зеленчук за убава кожа

Сите сме свесни за придонесите од зеленчукот и овошјето. Неверојатно е што може да направи...

Тајната на Cindy Crawford за младешкиот изглед

Cindy Crawford има скоро 50 години, а изгледа одлично. Знаеме дека една од нејзините тајни за...

Направете сами крем кој ќе ги намали брчките за само 7 дена

Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен: Потребни...

Едноставна депилација на надусници и веѓи со помош на конец

Ова е можеби еден од најкорисните туторијали за секоја девојка. Научете како да ги...

Пред и потоа: Најголемите трикови со шминка

Шминката е чудесна работа што може да направи да изгледаме тотално поинаку, а сликите подолу...

Како да го препознаете својот тип на кожа?!

За најдобра нега на вашето лице, потребно е да знаете каков тип на кожа имате. Кога го...

Замаскирајте ја поспаноста со неколку мејкап трикови

Алармот наутро ѕвони, а вие сте легнале прилично доцна? Желни сте за уште сон, а тоа се гледа и...

Природен тоник за мрсна кожа

Наместо „ветувачките“ креми и третмани, кои треба да се справат со маснотиите на лицето,...

Едноставен трик за убави и густи трепки

Ретко која девојка може да се пофали со природно убави и густи трепки, а поголемиот дел од...

Сенки за очи кои мора да ги има секоја жена

Безразлика дали сакате да креирате задимена шминка за вечерното излегување или само да ги...

Извонредна маска со Аспирин за лекување на акни

Маската од Аспирин  не е нешто ново, но многу луѓе не се свесни за оваа неверојатна маска и...

14 трикови со шминка кои секоја жена мора да ги знае

Со применувањето на овие лесни и практични трикови, сите околу вас ќе се прашуваат што сте...

11 начини како да го употребите неверојатното кокосово масло

Сакате еден производ кои ќе може да го користите за се? За косата, кожата, ноктите? Тоа е...

Тајната за совршена шминка

Многу лесно може да дојдете до совршената шминка која ја имаат ѕвездите, доколку малку...

Мал трик за убаво исцртани очи

Имате потешкотии со ицртувањето на очите со туш? Повторувањето е мајка на знаењето, но има...

Сините очи се најнов мејкап тренд за пролет/лето 2014

Сината сенка за очи секогаш се поврзува со трендовите од 80тите години, млади тинејџерки кои...