Категорија: Нега на лице и Шминка

Ново од Eucerin: HYALURON-FILLER CC дневен крем со тројно подмладувачко дејство

Ги изедначува несовршеностите на кожата и дава свеж и изедначен изглед , исполнувајќи ги...

Што му прават на вашето лице шеќерот, виното, млекото и глутенот?

Кожата е огледало на здравјето и одраз на начинот на исхрана. Нездравата храна и...

Есенски трендови во шминкањето

Со завршувањето на летната сезона доаѓаат и нови промени во трендовите кај шминката, а тоа...

Другата во неа

Веројатно, најинвентивниот трик со шминка што постои. Неспорно е дека девојкава е многу...

Измијте го лицето со газирана вода, резултатите се зачудувачки

Овој едноставен потег има голем благодат за вашиот здрав изглед, а најчесто го користат...

Подмладете се: Пиво и лимон за природен фејслифтинг

На вашата кожа ѝ е потребна посебна нега за да изгледа младолико и свежо. Сепак, многумина...

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување,...

Измешајте ориз и млеко за да изгледате 10 години помлади

Верувале или не оризот има неверојатен ефект врз кожата, а доказ за тоа е се јапонските гејши...

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЉУБОВНИОТ БЕЛЕГ

Идејата партнерот да ви направи љубовен белег или популарно наречен „шливка“, можеби вчера...

ШТО ВИ КАЖУВА ПОЗИЦИЈАТА НА ВАШИТЕ АКНИ?

Дерматолозите имаат скриена моќ, нивната тајна е во тоа што по состојбата на кожата на...

Што кажува за вас обликот на вашите усни

  Постои една стара поговорка која вели дека очите се огледалото на вашата душа, но тоа не...

Мејкап трендови за есен, 2015: Погледнете каква шминка ќе биде модерна оваа сезона

Дали и вие се чувствувате необично кога уште во август веќе почнувате да размислувате за...

Видео: Како да ја отстраните шминката во 3 чекори?

Без разлика на тоа дали сте нанеле трајна, водоотпорна или секојдневна шминка истата можете...

Видео: Како да се прекријат акни на лицето со помош на шминка

Дваесет и двегодишната Никол Метју објави видеоснимка, која досега ја прегледаат над 2...

Совети за ослободување од мрсната кожа

Ако имате проблем со мрсна кожа, особено во пределот на носот, брадата или челото ﴾или т.н....

Како со шминката на +40 степени?

Многу жени го избегнуваат шминкањето во овој период од годината поради високите...

Со квасец до сјајна и здрава кожа на лицето

Маските од квасец одамна ја имаат докажано својата ефикасност во неверојатната можност да...

Видео: Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто…

Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто!    ...

Видео: Кога мажите ја бираат шминката!

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога вашите мажи би ве нашминкале!? Секако не...

Видео: Зошто оваа девојка стави шминка само на половина лице!?

  Ники е активна корисничка на YouTube, која на нејзиниот канал често прикачува мејк-ап...