Категорија: Нега на лице и Шминка

Мајкап изгледи за лудите забави

Официјално празничната сезона е тука, што значи веќе треба да се подготвуваме зa...

5 Мејкап туторијали за дамите со кафеави очи

Точно е дека изборот на сенки кои дамите со кафеави очи можат да го користат е неограничен...

Совети за правилно нанесување на шминка

Нанесувањето на шминка е секојдневна рутина на современата жена. Но по кој редослед се прави...

Пријанка Чопра ги носи најубавите есенски нијанси на кармини

Во едно сме сигурни дека на оваа убавица и поранешен Мис на Светот не и е потребна ниту грам...

Еден чекор ве дели од посакуваните дебели веѓи

Сите сме запознати со најновиот тренд – дебели и обликувани веѓи, но потребно е време за...

Соработката на Victoria’s Secret и Max Factor резултира со продукт кој девојките ќе го обожаваат

Одличната соработка на модниот бренд Victoria’s Sеcrеt и козметичкиот бренд Max Factor резултира со...

Неколку чекори до совршени веѓи

Неизбежен е фактот дека средените веѓи се неопходни за секоја модерна жена. Не само тоа, туку...

Како да го носите црвениот кармин

Црвениот кармин е едноставно безвременска класика и не воопшто необично зошто најголемите...

4 Мејкап артисти кои морате да ги следите на Инстаграм

Нивните мејкап вештини се навистина извонредни.. Популарните холивудски актерки и модели се...

Трикови кои мора да ги знаете доколку сакате убави и истакнати очи

Очите се можеби најважното нешто при средбата со луѓето, така остваруваме контакт и така се...

Контурирањето веќе не е тренд, запознајте ја НОН-ТУРИНГ техниката на шминкање

Доказ за тоа дека оваа техника ќе го замени доста популарното контурирање е тоа што таа...

5 едноставни есенски гламурозни makеup туторијали

Во продолжение ви подготвивме 5 гламурозни есенски туторијали за кои нема да ви е потрбено...

10 тренди нијанси на кармини за оваа есен

Во прилог ви презентираме 10 нијанси на кармини кои се тренд оваа есен и задолжително морате...

Научниците дадоа необичен одговор: Зошто црвениот кармин ги полудува мажите?

Жените лесни можат да го заведат секој маж, се што треба е да внимаваат на неколку ситници...

5 Мејкап туторијали за дамите со сини очи

Иако кога се работи за козметиката не треба да се ограничуваме и да почитуваме некои...

5 Одлични навики за коишто вашата кожа ќе ви биде благодарна

Сјајна и нахранета кожа е една од најважните карактеристики што сакаат да ја поседуваат...

Топ 10 “must have beauty products” кои чинат помалце од 500денари за секоја жена

    Seventeen млеко за тело Хидратантни креми кои што ја прават кожата свилена при допир,...

Ова се 4-те одлични причини зошто да престанете да ставате шминка

Шминката им дава многу самодоверба на жените, но нема ништо поубаво и посекси од природниот...

Проѕирната пудра е најновиот хит во козметиката

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за...

Од обична жена до Кралица: Со шминка прави речиси идентични трансформации

Што е заедничко за Италијнската мејкап артистка Луција Питалис и Кралицата Елизабета Втора?...