Категорија: Нега на лице и Шминка

Чоколадo за лице

Омилените десерти можат да ви го исчистат тенот! Прочитајте. Чоколадото е одличен извор на...

Видео: Погледнете ја женската шминка од праисторијата па сѐ до денес

Жените се шминкале отсекогаш, а тоа одлично ни го претставува Базфид преку новото видео каде...

Долче&Габана конечно со мат-кармин

Станува збор за новата сензуална кампања за линијата кармини Dolce Matte. Инаку, ова е првиот...

Жени, запаметете ги овие 12 канцерогени супстанции и никогаш не купувајте козметика која ги содржи!

Современиот човек користи козметика секојдневно. Различни на средства за миење,...

Бојата на очите го открива карактерот на личноста

Најновите истражувања покажуваат дека карактерот на една личност може да се одреди според...

Уметност на очи: Една поинаква шминка…

Тал Пелег е толку креативна што на очите, кои се нејзиното платно, креира фантастични...

ВИДЕО: Ова мало девојче ќе ви покаже како треба да се шминкате!

Post by Mavi Kocaeli.

ВИДЕО: КАКО ДА ЈА ЗГОЛЕМИТЕ СВОЈАТА УСТА СО ПОМОШ НА ЧАША ЗА САМО 5 МИНУТИ?

Како до поубава и попривлечна уста, за само неколку минути, и тоа со помош на чаша? Погледнете...

ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА ГИ ФРЛАТЕ СТАРИТЕ КЕСИЧКИ ЧАЈ?

За многу луѓе, кесичките од чај се користат само еднаш. Една кесичка = една шолја чај, а потоа...

Дали сте зависни од шминкање?

  Шминката нам толку многу ни користи и не прави да изгледаме поубави, дури и неретко...

Боки 13, Кончита Вурст и Азис: Мажи кои не би ги препознале без шминка

Нив ги препознавате само кога носат женска гардероба, нашминкани, со исфенирани коси....

Знаете ли која е функцијата на трепките?

Научници од Џорџа Тек ја спроведоа првата аеродинамичка студија на трепки, проучувајќи 22...

4 златни правила за совршена и затегната кожа

Затегната кожа на лицето која делува и изгледа совршено, без црнки, митесери, брчки и...

Полжави на лице?! Нова метода за убавина

Луѓето во Тајланд, ако не сите барем женската популација ставаат полжави на нивните лица...

Видео: 5 необични начини да употребите сода бикарбона

Дали сте знаеле дека може да употребите сода бикарбона во рутината за разубавување, на...

Кога жените го покажуваат лицето без шминка?

Британската козметичка компанија “OVS” спровела истражување чии резултати покажале дека на...

Фото: Доказ дека убавите заби ве прават повеќе привлечни

Дали треба да инвестирате во убави и бели заби? Погледнете и размислете убаво…

Сите нијанси на кафени очи

Темнокафени очи Користете сенки во боја на слива, темнозелена и сива боја. На аглите...

Древен руски рецепт: Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат

Секоја жена која се грижи за својот изглед знае колку време и пари се потребни за редовна...

Kendall Jenner е новото лице на Estée Lauder

Една од најпрестижните козметички компании, Estée Lauder како ново заштитно лице ја одбра...