Категорија: Нега на лице и Шминка

Чекор по чекор до професионална шминка

Уметноста на шминкањето секако дека е талент кој што треба да се поседува, но тоа не значи...

Скапа VS евтина шминка, ја гледате разликата? (видео)

Сем Чепмен е популарна мејкап уметничка која со една единствена фотографија успеа да крене...

Фризура по која девојките полудеа: Француска странична плетенка

Со помош на овој одличен туторијал од 10 минути ќе научите како да си направите убава...

Идеи за почетници: Чекор по чекор до пролетно нашминкани очи

Пролетното сонце конечно ни се насмевна, па вреди да го дочекате со бои и шаренило. Откако ќе...

Забавете го стареењето – маска за лице од брусница

Брусницата не е само вкусно овошје полно со витамини кое ќе биде супер декорација на вашата...

6 смели мејкап трендови кои морате да ги пробате оваа пролет

Оваа пролет очекувајте го неочекуваното, затоа што трендовите кога е во прашање шминката...

Решете се од црните митисери на носот за две минути!(рецепт)

Состојките се веќе во вашата кујна. Црните митисери просто  умеат да  не извадат од такт,...

Туторијал како совршено да ги обликувате веѓите

Во продолжение ви издвоивме еден корисен туторијал за тоа како да ги обликувате веѓите со...

Моќта на шминката: Корејка со помош на шминка се трансформира во Тејлор Свифт

Park Hye Min е модна блогерка од Јужна Кореа, која е позната како PONY Makeup. Една од нејзините...

Како визуелно да ги зголемите усните

До сега за постигнување на пополни усни се советуваше да се исцртаат со моливче за усни кое е...

Како вашите очи да изгледаат покрупно со помош на шминка

Без разлика кој е моменталниот тренд во мејкапот, сепак некои работи никогаш не се менуваат....

Триковите за убавина на супермоделот Жизел Бундхен

Бразилскиот бомбшел кој е симбол за убавина ни откри неколку тајни за нејзиниот прекрасен и...

Кендал Џенер ви ја открива тајната на убаво негуваното лице

Кендал Џенер е моментално една од најактуелните модели во светот, но успехот не се должи на...

Става сода бикарбона на нејзините образи три пати неделно, а резултатите се неверојатни

Оваа девојка вели дека со помош на сода бикарбона ги отстранува подочњаците, односно и се...

Жизел Бундхен ги споделува своите мејкап тајни за совршен природен изглед

Жизел Бундхен, е гостин во првата епизода на шоуто на Шанел, Chanel Beauty Talks.  Таа зборува со...

Пред и потоа: Фотографии кои ни ја покажуваат вистинската моќ на шминката

Ако ја прашате Мелиса Марфи, мејкап артистка од Лос Анџелес, таа без сомнение ќе ви каже дека...

Топ 3 најдобри камени пудри за пролет/лето 2016

Потоплите денови ни сигнализираат дека е вистинско време за промена на старата шминка со...

4 трикови за убавина кои можете да ги изведете само со бебешка пудра

Бебешката пудра е еден од најдобрите производи за нега на кожата на малите деца, но таа нуди...

Што се случува со вашата кожа кога тренирате нашминкани

Пред да се одлучите за вежбање со шминка, важно е да знаете како тоа ќе влијае на вашата кожа....

На кои се начини можете да ги отстраните влакната од лицето ?

Влакната на лицето можат да бидат многу иритирачки,особено оние посилните и потемните. Еве...