Категорија: Нега на лице и Шминка

4 домашни маски за длабинско негување на кожата

Одлични домашни третмани за негувана кожа како на козметичар Домашните маски се одличен...

Двократно чистење на лицето – Метода која ќе го замени козметичкиот третман за време на изоалција

Најважниот чекор во негата на кожата секако е чистењето. Доколку не го правите тоа правилно,...

Производи за убавина кои девојките ги користат на погрешен начин

Совет од професионалци околу најчестите грешки кај козметичките производи и нивното...

Пилинг за лице во домашни услови: Негувајте ја вашата кожа преку советите на студио La Sensa

Еден од најважните чекори при негата на кожата и одржувањето на нејзиниот здрав и нежен...

Испробајте ја маската за лице која Џиџи Хадид ја користи во карантин

Моделот Џиџи Хадид сподели дека обожава да ја прави оваа домашна маска додека е во карантин...

Пилинг за лице од кокосово масло за блескава и нежна кожа

Нека вашата кожа ги почувствува сите благодети на кокосовото масло Кокосовото масло е доста...

Текилата има натприродна моќ, еве зошто

Со текила до убава кожа и сјајна коса! Текилата има неверојатна моќ, но секако, тоа не значи...

Што е козметички пост и зошто морате да го пробате за време на карантинот

Да се преживее ерата на коронавирусот и да останеме убави е доста важна задача Пандемијата...

Крема за околу очи – Зошто никако не смеете да ја прескокнувате

Овој дел од лицето никако немојте да го негувате со обична крема за лице, еве и зошто. Толку...

Ако дома имате недостаток на козметички средства – Црвеното вино е одлично за вашата убавина

Црвеното вино е едно од нашите омилени пијалоци, но и едно од омилените состојки кои што...

Блескава кожа, нежни усни и сини тонови: Трендови во шминкањето за лето 2020

Еве кои „makeup“ трендови ќе бидат најобожавани за време на топлата сезона Блескавата и чиста...

Како да ги истакнете јаболчниците на вистински начин

Како да го постигнете ефектот на совршени јаболчници како кај топ моделите Денес еден од...

Природни домашни маски за блескава и чиста кожа

Не постои ништо подобро од користењето на природни продукти во негата на кожата. Ви...

Црвенило на кожата – Корисни совети како да го смирите

Постојат многу причини за неговото настанување, но за среќа постојат начини како да го...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции со најефикасните третмани кај нас

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Дали ќе ги препознаете без шминка? – Ова е моќта на шминката

Шминката може комплетно да го промени вашиот изглед Благодарение на друштвените мрежи,...

Секоја жена заслужува да биде убава и негувана: „Beauty lux Lounge“ е новото омилено место на дамите!

Секоја дама треба да одвои време за нега и грижа за својот изглед и здравје. Правилната...

Најстрашните грешки со маските за лице

Овие грешки при негата за лице влијаат значително врз кожата, внимавајте! Маските за лице се...

Знаци кои покажуваат дека на вашите шминки им истекол рокот

Шминката со поминат рок може сериозно да му наштети на вашето здравје, бидете внимателни....

Затоа нејзината кожа изгледа толку добро: Овој ритуал на убавина Џенифер Лопез никогаш не го прескокнува!

За сјајна кожа не ви се потребни скапи третмани   Иако важи мислењето дека славните имаат...