Категорија: Нега на лице и Шминка

Новиот актуелен тренд кај шминката – Монохроматски мејкап

Што претставува и како да го постигнете Монохроматското шминкање е новиот тренд во beauty...

Природно решение – Како да ги смалите порите на лицето

Совети кои ќе ви помогнат да го намалите изгледот на проширените пори на лицето Порите се...

Време е за есенско освежување на кожата на лицето: Овие 3 третмани се совршени за сите типови на кожа!

Лицето на жената претставува нејзин заштитен знак, најдобар показател на нејзиното здравје,...

Магична маска од магдонос

За сите темни делови на вашата кожа, магдоносот е идеален избор. Ако имате проблеми со кожата...

Популарни корејски трикови за чиста и здрава кожа

Тие знаат како да ја одржат својата кожа младолика, свежа, и блескава Отсекогаш сме им...

Ќе се изненадите кога ќе слушнете што е заслужно за беспрекорниот тен на Никол Кидман!

Таа е доследна на нејзината рутина.. Познатиот изглед на Никол Кидман е беспрекорен, иако...

Оваа грешка во шминкањето прави девојките со КАФЕАВИ ОЧИ да изгледаат уморно

Познатата мејкап артистка советува, оваа грешка која најчесто ја прават девојките со...

3-те клучни козметички производи кои се најголем хит оваа есен

Кога се работи за мејкап трендовите, секое годишн време е нова приказна чие прво поглавје го...

Денес се повеќе жени го бричат лицето – што мислат дерматолозите за тоа?

Се повеќе жени денес си го бричат лицето и апсолутно се задоволни од резултатите Бричењето...

Жени внимавајте: Грешки во утринската рутина кои прават да изгледате 10 години постаро

Правилната утринска рутина може значајно да влијае врз вашиот изглед во текот на целиот ден...

Научниците открија: Ова е НАЈУБАВОТО лице во светот

Со помош на технологијата, научниците открија која жена го има најубавото лице во светот...

Трик со РУМЕНИЛО за прекрасен неодолив изглед

Малку од жените се задоволни од бојата на својот тен кога наутро ќе станат од креветот, но...

Хит тренд кај шминката: Дали сте доволни храбри за оваа нијанса на КАРМИН?

Овој тренд предизвика поделени мислења. Жените или го обожаваат или абсолутно го...

Корисни совети за неодолива холивудска насмевка

На многумина им претставува вечна желба да имаат здрави и убави заби, но само оние храбрите...

Моќта на шминката: Ремек дела без фотошоп! (ФОТО)

Визажистката Goar Avetisyan одамна со право ја заработи титулата „вистинска Инстаграм...

Есенски трендови: Сини нијанси на сенки за истакнување на очите

Smokey eye ефектот во сина нијанса делува како тренди начин да ја истакнете убавината на очите и...

Идеи за како да се нашминкате за Ноќта на вештерките

Иако само што октомври започна, подготовките за Ноќта на вештерките веќе започнаа… Ноќта...

Есенско разубавување на вашиот град: Anti Aging Center by Promoitalia доаѓа во Битола, Охрид и Струмица!

Есента е период одличен за промени, нови планови, нови предизвици и освежување на вашиот...

Дами – веќе никој не сака тенки веѓи. Природните густи веѓи се новиот симбол на женската убавина

Совет до сите девојки да заборават на кубењето на веѓите, затоа што во светот на убавината се...

Жените ја обожаваат: Маска од смокви за чиста кожа!

Смоквата е неизоставна од козметичката индустрија, затоа што е богата со витамин Ц и Б, како...