Категорија: Нега на лице и Шминка

Чудесна маска за лице од магдонос: Еве како да направите природна маска против подочници

За успешна борба против подочниците – еве како да направите маска за лице од магдонос За...

Дозволете си гламурозен изглед за себе и најблиските со декемвриската понуда во Anti Aging Center by Promoitalia

Декември е месецот кој го означува почетокот на подготовките за новогодишните празници....

Жената што се сака себеси секогаш ги има овие навики: Ритуали за убавина, здравје и среќа

Внимателното негување на вашето тело не вклучува маникир еднаш годишно, туку постојано...

3 моќни природни состојки кои ќе направат чуда на вашата кожа

Природната козметика е клучна, а со помош на овие 3 состојки кои можете да ги набавите по...

Заблескајте за новогодишните празници: Совршени идеи за беспрекорна шминка!

Се ближат новогодишните празници, период од годината кога сите се трудиме да заблескаме во...

Корисни мејкап трикови од Кејт Босворт

Убавата актерка ги откри тајните на нејзиниот беспрекорен изглед Кејт Босворт е една од...

Јапонска тајна за убавина со чија помош ќе изгледате 10 години помладо

Жените од Јапонија се едни од најдобрите примери за вечна младоликост и убавина Една од...

Џесика Алба открива супер едноставен трик за долги и густи трепки

Одлични резултати со помош на овој супер трик Џесика Алба е позната по својот природен...

Дерматолозите предупредуваат: Лоши нешта кои ѝ се случуваат на вашата кожа кога јадете чоколадо

Се што внесувате во организмот се одразува на кожата – советуваат нутриционистите и...

Вашето лице заслужува врвна нега и заштита : „Hydro detox“ за чиста и сјајна кожа

Вашето лице е вашиот идентитет, а токму поради тоа потребно е да го негувате 365 денови во...

5 клучни работи кои морате да ги знаете во борбата против акните

Без откажување од пудрата Речиси сите кои во одреден момент од животот имале проблеми со...

SPA DETOX ПЕДИКИР: Најефикасно решение за уморните нозе и слабата циркулација!

Поради секојдневните работни обврски, нозете секогаш се најизложени на притисок и болка....

Внимание! Овој пијалок предизвикува брчки

Сигурно сте ја чуле изреката „вие сте она што јадете“, но излегува дека сте „ она што го...

3 златни правила за обликување на веѓите

Жените често знаат да претераат со исцртување на веѓите, но доколку се водите според овие...

„Ледено миење“ – новитетот против подочњаци и надуеност кој сите жени го практикуваат

Ви откриваме нова тајна Дури и Кејт Мос го користи овој трик за нега на кожата на лицето, дали...

Се враќаат повторно: Трендовите кои беа отфрлени се повторно актуелни

Сјајот за усни повторно завзеде високо место на листата на beauty приоритети Трендовите...

Совети за нега на СУВАТА кожа во текот на студените денови

Доколку имате сува кожа во текот на зимата, задолжително следете ги нашите совети Студеното...

Новиот актуелен тренд кај шминката – Монохроматски мејкап

Што претставува и како да го постигнете Монохроматското шминкање е новиот тренд во beauty...

Природно решение – Како да ги смалите порите на лицето

Совети кои ќе ви помогнат да го намалите изгледот на проширените пори на лицето Порите се...

Време е за есенско освежување на кожата на лицето: Овие 3 третмани се совршени за сите типови на кожа!

Лицето на жената претставува нејзин заштитен знак, најдобар показател на нејзиното здравје,...