Категорија: Шопинг

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Пролетно чистење на вашето beuaty катче

Време е за пролетно чистење на вашата козметика! Добро знаете дека одвреме на време треба да...

На што да внимавате кога купувате нова ташна

Ја носиме секој ден, по цел ден и поради тоа таа мора да биде подеднакво применлива во...

7 Начини како да препознаете „фејк“ парфем?

Многумина од купувачите мислат дека сите парфеми во продавниците се автентични, но не се...

Шопинг избор на месецот

Свесни сме дека трендовите знаат да не излудат кога е во прашање личниот стил, па за оние...

ФОТО: Кога ќе си го порачате фустанот од соништата на интернет, а ќе добиете евтина кинеска копија

Во обид да изгледаат што подобро на свадбите и свечените прослави, многу жени одлучуваат да...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...

Ако купите нешто од Алиекспрес, слободно кажете дека е од Италија

Италија е новата Кина, барем според Русите!  

Му рипна цената на плавиот (читај бел) фустан

  49.99 или 4.99? Плав или бел?

Видео: Црн петок 2014! Тепачка за градник од “Victoria’s Secret”

Светот веќе полудува, доказ за тоа е што се степале две жени поради градник од брендот...

Што да носите ако имате широки колкови: Модни парчиња кои морате да ги имате во вашиот плакар

Да имате широки колкови, значи дека имате облини на кои останатите жени им завидуваат. Но,...

Од среда повторно „Гараж сејл“ во Рамстор: „Правиме чистка, вадиме сѐ надвор“

Концептот „Гараж сејл“, кој минатата година предизвика вистинско шопинг лудило во Рамстор,...

Фустан од ластичиња по кој цел свет полуде

Додека Австралијанката го правела овој фустан од 20.000 гумени ластичиња, не ни помислила...

Водич за избор на ланче според вашето деколте

Веројатно не постои девојка која не стоела пред огледало барем половина час и не...

Предлог комбинација: Што носат модните блогерки

1. Лежерна сина комбинација со тексас и класична сина кошула, презенитрана во еден лежерен...

„А – З танцот“ ги лансира удобните фармерки на Дизел

„А – З танцот“ по еден танц, за секоја буква во англиската азбука. Динамично видео, кое...

Моден тренд: Чанти со реси

Полека, но сигурно ресите се вратија на модната сцена. Можеби и не ви се омилени, но потребно...

Предлог комбинација: Тексас во три димензии

1. На тексасот додајте мантил со кој ќе добиете лежерност, со доза гламур. Широките boyfriend jeans...

Пролетен изглед во миди здолниште

Широкото миди здолниште е еден од последните трендови во модниот свет. Навидум е неносливо...