Категорија: Шопинг

ФОТО: Кога ќе си го порачате фустанот од соништата на интернет, а ќе добиете евтина кинеска копија

Во обид да изгледаат што подобро на свадбите и свечените прослави, многу жени одлучуваат да...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...

Ако купите нешто од Алиекспрес, слободно кажете дека е од Италија

Италија е новата Кина, барем според Русите!  

Му рипна цената на плавиот (читај бел) фустан

  49.99 или 4.99? Плав или бел?

Видео: Црн петок 2014! Тепачка за градник од “Victoria’s Secret”

Светот веќе полудува, доказ за тоа е што се степале две жени поради градник од брендот...

Што да носите ако имате широки колкови: Модни парчиња кои морате да ги имате во вашиот плакар

Да имате широки колкови, значи дека имате облини на кои останатите жени им завидуваат. Но,...

Од среда повторно „Гараж сејл“ во Рамстор: „Правиме чистка, вадиме сѐ надвор“

Концептот „Гараж сејл“, кој минатата година предизвика вистинско шопинг лудило во Рамстор,...

Фустан од ластичиња по кој цел свет полуде

Додека Австралијанката го правела овој фустан од 20.000 гумени ластичиња, не ни помислила...

Водич за избор на ланче според вашето деколте

Веројатно не постои девојка која не стоела пред огледало барем половина час и не...

Предлог комбинација: Што носат модните блогерки

1. Лежерна сина комбинација со тексас и класична сина кошула, презенитрана во еден лежерен...

„А – З танцот“ ги лансира удобните фармерки на Дизел

„А – З танцот“ по еден танц, за секоја буква во англиската азбука. Динамично видео, кое...

Моден тренд: Чанти со реси

Полека, но сигурно ресите се вратија на модната сцена. Можеби и не ви се омилени, но потребно...

Предлог комбинација: Тексас во три димензии

1. На тексасот додајте мантил со кој ќе добиете лежерност, со доза гламур. Широките boyfriend jeans...

Пролетен изглед во миди здолниште

Широкото миди здолниште е еден од последните трендови во модниот свет. Навидум е неносливо...

Предлог комбинација: Вечерен состанок

Не е потребен многу труд за да изгледате одлично на вечерното излегување со момчето или...

5 чекори до вистинскиот матурски фустан

1.Започнете навреме по потрагата на фустан. Не мора да имате конкретно утврден датум кога ќе...

Бидете уникатни со јакни во најразлични дезени

Овој тренд се забележува кај тренди девојките по улиците, познатите личности, а и на модните...

5 пролетни шик комбинации

Викенд кафе или ручек  Започнете со палто во весела боја, облечете светли фармерки, чевли во...

Девојки, што да облечете вечер?

Ни престои убав и топол викенд. Сигурно имате скроено планови за искачанки со другарки,...

Salvatore Ferragamo есен/зима 2014‏

Salvatore Ferragamo важи за една од најлуксузните дизајнерски куќи на сите времиња, затоа не се...