Категорија: Шопинг

Зошто оваа јакна од Зара се распородаде за секунда?

Biker јакна, од брендот Zarа. Овие две информации се доволни да сугерираат зошто сите девојки се...

3 генијални парчиња облека кои визуелно ги смалуваат колковите

Многу жени се чувствуваат несигурно поради своите колкови и се обидуваат да ги прикријат со...

7 грешки кои ве прават да изгледате постари од својата возраст

Колку се чевлите поудобни, толку ќе изгледате постаро. Истиот ефект се добива и со лошиот...

Што е неопходно за првите 40 дена од животот на новороденчето?

Раѓањето на нов живот, доаѓањето на свет на совршено мало суштество е причината за...

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Пролетно чистење на вашето beuaty катче

Време е за пролетно чистење на вашата козметика! Добро знаете дека одвреме на време треба да...

На што да внимавате кога купувате нова ташна

Ја носиме секој ден, по цел ден и поради тоа таа мора да биде подеднакво применлива во...

7 Начини како да препознаете „фејк“ парфем?

Многумина од купувачите мислат дека сите парфеми во продавниците се автентични, но не се...

Шопинг избор на месецот

Свесни сме дека трендовите знаат да не излудат кога е во прашање личниот стил, па за оние...

ФОТО: Кога ќе си го порачате фустанот од соништата на интернет, а ќе добиете евтина кинеска копија

Во обид да изгледаат што подобро на свадбите и свечените прослави, многу жени одлучуваат да...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...