Категорија: Стилот на познатите

“Леден” тепих на премиерата на новата сезона на “Game of Thrones”

‘Зимата е тука!’ е слоганот на новата претпоследна 7-ма сезона на феноменот “Игра на...

Миранда Кер се омажи во венчаница инспирирана од Грејс Кели

Пред два месеца моделот Миранда Кер и основачот на Snapchat Еван Спигел се заколнаа на вечна...

Wimbledon 2017: Стилска арена на одела и бели фустани

Најстариот и најпрестижниот тениски турнир во историјата Wimbledon кој датира уште од 1877 година...

Сара Џесика Паркер повторно се трансформира во Кери Бредшо

Таа е една од оние актерки која во сеќавање на сите ќе остани само како еден лик, во овој...

Селин Дион ја “ископира” Лејди Гага во целосно бел стајлинг

Музичката дива Селин Дион беше една од најдобро облечените гостинки на неделата на високата...

Сите стилски изгледи на Меланија Трамп од патувањето во Европа

Првата дама на Америка го придружи сопругот на неговите патувања во Полска и Германија за...

Деловна модна инспирација од Амал Клуни

Кога е во прашање деловниот стил тогаш единствена инспирација може да биде кој ако не...

Бела Хадид блесна во Венеција во стилот на Мерлин Монро

На забавата на модната куќа Bulgari во Венеција, актуелната звезда во модниот свет Бела Хадид...

Веднаш ќе ве освои дневниот моден изглед на Џиџи Хадид

Летото е време кога мораме да го споиме шик стилот со комфорот а формулата за таа совршен...

И Мила Кунис ја има тренд фризурата на годината

Уште од почетокот на годината беше најавено дека оваа фризура ќе биде хит, краткиот...

Се ожени Бали Бег – ви ги откриваме сите детали околу свадбата

Турскиот актер Бурак Осчивит кој стекна енормна популарност со својата улога како ‘Бали...

Меланија Трамп на свадба ја засени невестата со својот стајлинг

Првата дама на Америка Меланија Трамп вешто го одбира својот стајлинг кога треба да се...

Само Лејди Гага може да спортува облечена вака

Музичката ѕвезда која е позната по своите екстремно екцентрични стајлинзи овој пат замина...

Ема Вотсон блесна на промоцијата на нејзиниот најнов филм “The Circle”

Кога и да се појави на црвениот тепих таа испишува модна историја, холивудската актерка Ема...

Фустан како од бајките: Се омажи наследничката на империјата Swarovski

Викторија Сваровски, богатата наследничка на империјата Swarovski го кажа судбоносното...

Кејт Мидлтон прекрасна во розово на роденденот на кралицата

Оваа сабота кралицата Елизабета II го прослави својот 91 роденден. Целото кралско семејство...

Сите изгледи од црвениот тепих на наградите Tony 2017

Њујорк синоќа беше домаќин на 71-вото издание на престижните награди во чест на најголемите...

Ванеса Хаџинс во ликот на „СуперЖена“

Новиот филмски спектакл кој за прв пат во историјата е снимен за лик жена-суперхерој, стана...

Селена Гомез воодушеви во лежерно отмена комбинација

Познатата музичка ѕвезда полека но сигурно се претвора во вистинска модна икона. Таа беше...

Префинет гламур на доделувањето на ‘Модните Оскари’ 2017

Кога се прославува модата нормално е дека црвениот тепих ќе биде преплавен со божествени...