Категорија: Во плакарот на…

Џемпер фустаните повторно се враќаат: Еве како да ги носите

Ви претставуваме мини моден водич кој ќе ви докаже дека џемпер фустаните се одлична...

Директно од улиците во Париз: Модна инспирација за дождливите есенски денови

Зад нас е уште еден возбудлив месец на модата, кој заврши со серија модни ревии на Модната...

Модното парче што го носевме во текот на летото станува тренд и во наредните месеци!

Се комбинира со сè! Многу атрактивен и удобен модел што ќе сакате да го носите многу често,...

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 едноставни парчиња облека кои ќе ја карактеризираат оваа есен! (ФОТО)

Едноставната гардероба ќе биде на врвот на модната листа оваа сезона.. Оваа сезона е...

Есента никогаш не изгледала подобро: Парче кое ќе ве топли, а изгледа и многу шик! (ФОТО)

Ролката е парче што секоја жена мора да го има во нејзината гардероба Тие се најпопуларните...

Топ 5 стајлинг идеи за топлите есенски денови

Почетокот на есента е најдобро време за да ги испробате сите модните трендови и да направите...

Фантастични идеи за креирање на елегантен стајлинг

Денес ви презентираме 30 идеи за креирање на совршен и елегантен стајлинг за сите прилики....

Како да го изберете вистинскиот модел на костум?

Костумите се вратија во женската мода, а ние ќе ви претставуваме неколку клучни совети како...

Совети од топ моделот: Кејт Мос ни ги откри правилата за добар стил!

Нејзиниот стил се заснова на овие правила. Во нејзиниот гардеробер може да се најдат...

Моден календар: 30 интересни стајлинг идеи за секој ден во септември

Секоја година се надеваме на најдоброто, но се подготвуваме и за најлошото. Ние би сакале...

Кои фармерки ќе бидат најмодерни оваа есен?

Овој пат ногавиците нема да бидат детал што ќе ја прави разликата, туку појасот! Моделот на...

Сив фустан – парче облека што никогаш нема да излезе од мода

Сивиот фустан е „must have“ во гардероба на секоја модерна жена. Постојат безброј модели, но...

Што да облечете кога немате инспирација за стајлинг

Ви даваме инспирација што да облечете во деновите кога мислите дека немате што да носите.....

Овие 10 модни комбинации се вистински избор за летните денови

Во потрага сте по женствен летен стајлинг кој не подразбира само памучна маичка и раток...

Овој јапонски пар е вистинска модна сензација на Инстаграм. Погледнете зошто!

Доказ дека никогаш не е доцна за остварување на соништата и забавно живеење се Бон и Пон, пар...

Шик комбинации од турската блогерка Дујгу Озаслан

24-годишната Дујгу е популарна блогерка од Истанбул. Таа покрај својата љубов кон модата ги...

Martha Graeff – модна блогерка која инспирира со својот екцентричен стил

„Авантуристички.“ – Тој збор најдобро го опишува стилот и енергијата со која зрачи...

Стилот на Џенифер Лоренс

Таа е ѕвезда која за кратко време не само што ја освои филмската индустрија туку и го покори...

Стилот на Селена Гомез

Младата пеачка која ја паметиме од Дизни филмовите прерасна во прекрасна дама со елегантен...

Што треба да има во плакарот секоја модерна деловна дама

Ако една од новогодишните одлуки ви е оваа година да напредувате во кариерата, тогаш не е...