Категории

Чевлите со точки се најомилениот неодолив тренд кој ни доаѓа оваа пролет

Принтот со точки го најави својот спектакуларен камбек за пролетната сезона. Едвај чекаме да ги прошетаме обувките со овој шармантен принт

Оваа топла сезона ќе биде во фокусот на точкестиот принт или популарно наречен ‘polka dot’. Откако се појавија на модните ревии на познатите дизајнери, веќе знаевме дека нема да можеме да му одолееме. Познатите high street брендови веќе ги претставија своите колекции во кои доминираат точките, од облеката, аксесоарите се до обувките, ќе ги има насекаде.
Можете да ги комбинирате во класични стајлинзи на кои дефинитивно ќе му дадат нота на разиграност и ќе ги претворат досадните комбинации во супер шик и стилски.

 

Прегледи:
48
Објавено на:
17.03.2020