Категории

Дал отказ, продал сѐ што има и тргнал на пат околу светот со својата мачка!

Австралијанецот Рич Ист решил да даде отказ и да продаде сѐ што има за да патува низ светот со својата мачка Вилоу. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rich East & Willow The Van Cat (@vancatmeow) on


Тие двајца моментално патуваат низ Австралија, а досега заедно пропатувале повеќе од 50 илјади км. Патуваат веќе две и пол години, а Рич вели дека не било лесно да ја донесе оваа одлука.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rich East & Willow The Van Cat (@vancatmeow) on


Тој вели дека Вилоу не се буни и не и пречи честата промена на локација. На ремчето имаа вграден уред за следење, па невозможно е да ја изгуби. Тие двајца патуваат со комбе, а таа своето време го поминува во истражување на подрачја на кои може да спијат или кампуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rich East & Willow The Van Cat (@vancatmeow) on


„Многу сум горд на мојата Вилоу. Поради неа имам чувство дека сум дошол дома скеогаш кога ќе влезам во своето комбе. Таа е најдобриот пријател за патување што можев да го поведам со себе“, изјавил Рич.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rich East & Willow The Van Cat (@vancatmeow) on


Сите свои авантури редовно ги споделуваат на официјалната страница на Инстаграм профилот. Рич вели дека не планира да престане и дека сака да го пропатува цел свет.

Прегледи:
127
Објавено на:
22.04.2019