Категории

Дали сте спремни за нешто поинакво? Подгответе се за зимските денови со грозје во тегла!

Совршен компот, без конзерванси!

Состојки за една тегла од 720мл:

  • околу 450 грама грозје
  • 2 лажици шеќер
  • на врв на лажичка ванилин шеќер
  • 2 парчиња лимон
  • вода да се дополнат теглите

Прегледи:
962
Објавено на:
10.09.2021