Дамата облечена во Шанел се препознава меѓу 1.000: Славната модна куќа ја претстави новата колекција!

Во престолнината на Франција овие денови на сите страни можат да се видат феноменално облечени дами, облеката е во прв план каде и да се свртите, познатите жени го посетија градот на љубовта и светлината, бидејќи модната недела во Париз е во полн ек!

Славните модни куќи ги претставуваат своите нови колекции, а сега имате можност да ги погледнете креациите на Шанел – спој на префинетост, едноставност и чиста елеганција на едно место.

Погледнете ја прекрасната нова Шанел колекција пролет/лето 2019!
Коментари

коментари