Денес е најпопуларниот плус сајз модел, а еве како изгледала кога била слаба!

Ешли Грејем денес е најпопуларниот плус сајз модел во светот, а исто така се смета и меѓу најпознатите жени во светот на шоубизнисот.

Оваа заносна бринета веќе со години се брои во најубавте жени со облини, работи во светот на модата, и се обидува да ги разбие стереотипите и предрасудите дека само слаба жена е убава жена. И се чини дека таа навистина придонесе да се прифати идејата дека и двете дами можат да бидат екстремно секси и привлечни.

View this post on Instagram

Thick chicks in #SportsIllustrated

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Интересно е да се напомене дека Ешли отсекогаш ја крассело преубавото лице, дури и кога била само тинејџерка. Сепак, тогаш за разлика од сега била многу потекна.
Коментари

[fbcomments]