Категории

Депика Падукон – индијската убавица со божествен стил

Кралицата на Боливуд како што сакаат да ја нарекуваат модните критичари поради нејзините секогаш грандиозни модни избори со многу екстраваганција и гламур, постојано е во центарот на вниманјето на сите интернационални случувања.

 

Депика Падукон е вистински доказ дека жените во Индија се олицетворение на женственоста и убавината. Иако до неодамна беше анонимец, таа за кратко време стана една од најпопуларните лица на сите престижни случувања како Канскиот фестивал и Мет галата токму поради прекрасните тоалети кои ги носи.

Погледнете ги нејзините незаборавни модни моменти.

Прегледи:
271
Објавено на:
22.09.2017