Категории

Десерт на денот – Нутела сладолед торта (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

Во топлите летни денови ви препорачуваме десерт во кој истовремено ќе уживате и ќе ве разлади. Направете нутела сладолед торта со само две состојки и уживајте во највкусниот десерт!

Состојки:

  • 600 мл. слатка павлака,
  • 400 гр. Нутела или било каков чоколаден крем