Категории

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа да привлече 800 милиони корисници.

Во средата, од Инстаграм објавија листа на места кои беа најмногу посетувани во 2017 година, поточно, кои корисниците на оваа социјална мрежа најчесто ги посетуваа градовите и каде што беа „обележани“.

Листата ги вклучува следните градови:

Барселона, Шпанија

Истанбул, Турција

 

A post shared by @istanbul (@istanbul) on

Џакарта, Индонезија

 

A post shared by JAKARTA (@explore_jakarta) on

Санкт Петербург, Русија

Лос Анџелес, Калифорнија

 

A post shared by Tomer Wolf (@tomerwolf) on

Париз, Франција

 

A post shared by Mary Quincy (@mary_quincy) on

Сан Пауло, Бразил

 

A post shared by ! IG ✦ SAOPAULO ® (@ig_saopaulo) on

Лондон, Велика Британија

A post shared by Leonie Hanne (@ohhcouture) on

Mосква, Русијa

 

A post shared by Moscow (@topmoscowphoto) on

Њујорк, САД

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on