Категории

Детокс за организмот: Брзо и едноставно подгответе го овој одличен напиток!

По зимата, ова е одличен период да го исчистите организмот од маснотии. Здравите овошни пијалаци се многу значајни за детокс на организмот, а притоа да ги внесете потребните витамни. Ова е нашиот предлог за вас за почеток на денот.

Одличен и многу вкусен напиток за започнување на денот.

Излупениот портокал се дели на кришки кои се ставаат во големата чаша на Нутрибулетот, се додава бананата, оризовото млеко во прав и водата.

Се блендира неколу секунди и готово е, вистинска магија.

Се тура во чаша и се наросува со малку цимет. Ако рачно се меша оризовото млеко со вода ќе останат грутчиња, ама сега тоа не е потребно, нутрибулетот си прави сè. Вкусно смути што вреди да се проба.

Прегледи:
239
Објавено на:
22.04.2018