Категории

Девојка се вери за затвореник кој не го видела никогаш во животот

(ВИДЕО) Девојка од Холандија, Кели Џејкобс (28) се сврши со затвореникот Џејмс Дентал, кого никогаш не го запозна и не го виде во живо и беше осуден на 20 години, така што нема да излезе од затвор до 2032 година.

Кели Џејкобс (28) се допишуваше со Џејмс „Вајат“ Дентал (32) од 2019 година, а писмата му се испраќаат на невообичаена адреса – адреса на затвор во Орегон, каде издржува 20-годишна затворска казна за пукање четворица мажи. По бројните писма, е-пошта и разговори, нивната врска се разви во романса. Дентал на неговото тело има неколку тетоважи посветени на девојката, која живее на друг континент, во Холандија, вклучувајќи ја буквата К на десниот прст, додека Кели ја има буквата В (Вајат).

Тој ја запроси девојката преку видео повик, а парот планира да се венча во неговиот затвор во октомври оваа година, иако има повеќе од 10 години до ослободувањето.

„Тој ме запроси со прстен што го направи во затвор, но му рече на некој надвор да ми го земе прстенот од златар“, рече Кели, која се надева дека ќе работи во психијатрија кога ќе заврши социјална работа. Кели вели дека нема да носи венчаница на венчавката, но планира да облече нешто пообично, но бело. Таа вели дека добила благослов од нејзините родители, и тие планираат да живеат заедно и да имаат деца кога Џејмс ќе биде ослободен, пренесува Daily Mail.

Тој во моментов отслужува 20-годишна затворска казна во Орегон за напад и употреба на огнено оружје за време на тепачка во еден бар во 2012 година.

„Тој бил со својата поранешна девојка во барот кога беа нападнати од пет странци, тој се обиде да се заштити себеси и девојката, извади пиштол и застрела четворица од нив, но никогаш не уби никого“, објасни Кели.

Двајцата претходно никогаш не биле во иста просторија, па дури и откако ќе се венчаат, таа нема да можат да го посети брачниот другар, бидејќи тоа не е дозволено во државата Орегон. Сепак, таа планира да пресели во близина до него и да го посетува што е можно почесто, кога ќе бидат укинати ограничувањата наметнати поради короната.

Прегледи:
65
Објавено на:
23.07.2021