Девојки, за ваков задник треба да се намачите! (фото)

Кендис Свонпул е една од најплатените манекенки во светот, а има и зошто. Многумина се согласуваат дека таа го има најубавото тело и задник во светот на модата.

Но, за тело како на Кендис мора да се потрудите.

– Јогата е мојата основа. Таа ме доведува до рамнотежа. Не ви вреди ништо ако не сте внатрешно избалансирани. Многу време посветувам на вежбање. Освен јога, редовно трчам, пливам и секако одам во теретана. За почеток, може да почнете со пилатес – ги советува Кендис девојките и жените.

2

Таа открива дека сè што ќе изеде во текот на денот ѝ е однапред внимателно смислено:

– Не јадам јаглени хидрати. Појадувам протеински шејкови. Месото никогаш не го комбинирам со компири и ориз, туку само со варен зеленчук и салати.

3

4

5

6
Коментари

[fbcomments]