Џастин Бибер порасна – сега е модел за Келвин Клајн

Гласините дека Џастин Бибер ќе биде новото лице на Келвин Клајн кампањата за долна облека се официјализираа.

Во пролетната кампања на брендот покрај Бибер се појавува и 20 – годишниот модел Лара Стоун како негова партнерка.

„Јас носам долна облека со потписот на Келвин Клајн, веќе неколку години и навистина сонував дека еден ќе станам нивно заштитно лице.

Минатата пролет на мојот Инстаграм профил ставив хаштаг #mycalvins, што го сметам за пресуден момент.

Претставниците од брендот на моја голема среќа ме контактираа и започнавме со работа“, вели тинејџерската сензација Бибер.
Коментари

коментари