Категории

Џиџи Хадид како снежна кралица во бела комбинација

Беспрекорен изглед од глава до пети, а она што најповеќе ни остави впечаток е шминката

Славниот мејкап артист, Патрик Та, кој е задолжен за беспрекорната шминка на речиси сите познати дами, покажа како треба да изгледа шминката оваа студена сезона поигрувајќи си со неутралните тонови додека негова муза овој пат беше моделот Џиџи Хадид.
Таа присуствуваше на 53 доделување на CMA наградите во Нешвил, а за овој повод избра елегантна сребрено-бела тоалета и бели чизми.

Прегледи:
384
Објавено на:
20.11.2019