Категории

Дијамантски заби – Новиот моден тренд кој го пласира светски познатиот дизајнер Марк Џејкобс

Ако мислевте дека е најдобро да носите светло бели заби, се излажавте. Ексцентричниот дизајнер Марк Џејкобс има нови украси за заби, и тие имаат исклучиво естетски елемент.

Тој веднаш се пофали на социјалните мрежи дека неговата насмевка сега има посебен сјај. И не било каков, туку дијамантски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marc Jacobs (@themarcjacobs)

Жолто злато и дијаманти се новиот омилен моден детал на славниот дизајнер. Навлаките се направени по нарачка, а дизајнерот ги носи за да ја украси сопствената насмевка. Инаку, ова не е првпат дизајнер да ги украсува забите, па имал тиркизни навлаки пред дијамантите.

Марк Џејкобс е познат по ексцентричните предизвици во стилот, а ова е само уште еден од неговите модни експерименти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marc Jacobs (@themarcjacobs)