Дилемата е најпосле разрешена

За сите оние кај кои досега постоеше дилемата дали познтата ѕвезда од сериајта “Fifthy Shades of Grey” е во врска со пејачот Крис Мартин од “Coldpay” е конечно решена. Официјално, тие се заедно.

Во јавноста се појавија нивни заеднички фотографии, на кои може да се види како вечерта ја поминуваат во екслузивниот клуб Soho House во Мајами.

Дакота можеме да ја забележиме во широки црни панталони врз кои носи џемпер на дизајнерката Isabel Marant Étoile и долгнавест црн капут, додека Крис носи џемпер над кој има врзан суптилно сив шал.

Парот изгледал навистина среќно, флертувале меѓусебно, а подоцна заедно го напуштиле ресторанот.

 
Коментари

[fbcomments]