Директно од париските улици: Како трендсетерките носат ПЛИСИРАНО здолниште

Плисираното здолниште не само што нема намера да слезе од тронот на трендовите, туку и во секој поглед е број еден избор кога се во прашање моделите на здолништа за оваа сезона.

Низ париските улици, плисираните здолништа беа главно модно парче а трендсетерките ја носат во кралски шик, елегантно дамски и префинет начин.
Се што ви треба е да го пронајдете својот идеален модел кој ќе одговара на вашата градба, колкови, половина и висина. И целокупниот изглед да го збогатите со иделните аксесоари.
Модните фанатички ги комбинираат плисираните здолништа со еднобојни џемпери туники. Посебен акцент ставаат на деталите како ташната и аксесоарите.Во продолжение погледнете ги најубавите комбинации директно од Париз.

Коментари

[fbcomments]