Направи сам: Идеи за велигденски јајца (ВИДЕО)

Велигден е голем христијански празник. Традиционално, на овој празник се бојадисуваат јајца. Во минатото јајцата се бојадисувале во црвена боја. Во последните години се повеќе се актуелни шарените велигденски јајца со различни дезени.

Во туторијалот во прилог можете да погледнете DIY идеји за бојадисување и декорирање на велигденските јајца.
Коментари

[fbcomments]