Доаѓа периодот на вируси: Секој ден пијте го овој напиток и зајакнете го имунитетот навреме! (РЕЦЕПТ)

Велат дека септември, по јануари е најдепресивниот месец во годината. Одморите се завршени, а обврските започнуваат. Затоа, искористете го овој рецепт за да зајакнете навреме и да ја намалите можноста да добиете вирус или настинка.

Состојки:

  • 2 портокали
  • 1 грејпфрут
  • 1/4 лимон со кора
  • рака гоџи бобинки
  • малку рендан ѓумбир
  • 1/2 чаша вода

Подготовка:

Сите намирници изблендирајте ги, минута до две. Смутито мијте го наутро и навечер, барем десет денови. Сигурно ќе почувствувате дополнителна сила и енергија да го дочекате почетокот на есента здрави и енергични.

 
Коментари

коментари