Добра вест за оние со вишок килограми – Со две лажици од овој сируп стопете ги маснотиите за 15 дена

Овој сируп е одличен, а и едноставно се прави. Освен за релгулирање на телесната тежина, овој сируп ја подобрува функцијата на мозокот, слухот, желудникот и меморојата. Главната состојка на овој сируп е ротквицата која е богата со витамин Б комплекс, калиум, магнезиум, фосфор, жлезо. Го подобрува метаболизмот, ја регулира стоицата, го чисти организмот, потикнува создавање на добри бактерии, ја намалува алергијата, а добар е и во борба против заморот.
За овој здрав сируп потребно ви е:
125 грама свежи ротквици
3 лимони
3 лажици мед(медот секогаш вадете го со пластична лажица за да не изгуби од лековитите својства)
Како се подготвува:
Исцедете лимон и направе пире од ротквиците. Измешајте ги и додадете мед во семсата. Подготвениот сируп ставете го во чисто шише и конзумирајте една до две лажици дневно.Коментари

[fbcomments]