Чек дис аут
Search

Додадете ги овие 2 состојки во кафето и гледајте како се топат килограмите!

Откако на социјалните мрежи кружеше рецепт за кафе со кокосово масло, кој е претставен како одличен напиток за слабеење, сега се појави нов тренд. Станува збор за рецепт кој е потполно нов и многу едноставен.

Ова необично кафе се прави така што се додава една лажичка незасладен путер, или како што го нарекуваат Индијците – прочистен путер или гија и една лажичка масло за јадење. Најдобро би било да го користите кокосовото, со обзир на тоа дека содржи високо ниво на здрави масти.


Кога ќе се помешаат црното кафе, путерот и маслото, се добива пенлив напиток кој е многу поздрав од обичното црно кафе кое го пиеете вообичаено. Луѓето кои го консумираат овој напиток велат дека навистина резултатите се видливи и препорачуваат сите да се обидат редовно да го пијат. Освен топењето на килограми на критичните зони на телото, истакнуваат дека се добива повисоко ниво на енергија и сити сте подолго време. Освен стандардниот рецепт, ова кафе можете да го приготвите со жолчка, наместо масло и путер.
Коментари

[fbcomments]