Докажано од страна на експерти: Овој производ дава совршена кожа и блескава коса

Неодамна, бројни западни извори објавија материјали за тајната за убавината на Викторија Бекам.

Се работи за тоа што помога за да се задржи кожата во совршена состојба – мазна и блескава. Како што се испостави, Викторија Бекам се потпира не само на високо квалитетна козметика и професионална грижа, туку и … се фокусира на посебна диета.

Главниот производ одговорен за здравјето на кожата и косата беше … лосос. Богат со незаситени масни киселини, Омега-3 и Омега-6, помага во одржување на влага во епидермисот, спречува појава на брчки, се бори против пигментацијата и губење на еластичноста, ги елиминира воспалителните манифестации.

Уште еден важен бонус – редовната употреба на лосос има позитивен ефект врз косата, ја зацврстува и ја прави поблескава!

Бидејќи кај нас цената на овие риби го надминува просечниот буџет, составивме список на производи во кои содржината на омега киселините е исто така многу пристојна.

 

Откриваме подолу!

 

Масло од ленено семе

Семе од лен

Ореви
Коментари

[fbcomments]