Домашен чај за слабеење: Испијте 1 чаша пред спиење и намалете ги масните наслаги

Овој домашен чај за слабеење го регулира апетитот, ги елиминира токсините и вишокот на течности од телото и поттикнува побрзо губење на килограмите.

Доколку сакате да ги намалите килограмите и да го намалите апетитот, обидете се на здрав начин и со природни состојки да ја постигнете  посакуваната фигура.

 

Не постојат волшебни средства за слабеење, туку треба да го промените режимот на исхраната и да станете физички активни. Но, за среќа, постојат мали природни помагачи кои ни помагаат побрзо да се ослободиме од масните наслаги и полесно да се навикнеме на здравите навики.

 

Овој домашен чај за слабеење го регулира апетитот, ги елиминира токсините и вишокот на течности од телото и поттикнува побрзо губење на килограмите. Најдобро е да го пиете пред спиење, наместо вечера.

 

Овозможува чувство на ситост, така да нема да имате проблем со спиењето поради празен стомак. Сите состојки на чајот се природни и здрави.

 

Во половина литар вода ставете 1 лажичка изрендан ѓумбир, 2 ловорови лисја, половина лажица ким и половина лажица цимет.

 

Варете го чајот 30 минути, а за да ја добиете посакуваната арома можете да додадете малку од омилениот чај од камилица, нане, зелен …).

 

Оставете го чајот да отстои 5 минути, процедете го и пијте го секоја вечер пред спиење.

 

Забелешка: Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој чај!
Коментари

[fbcomments]