Домашна спа: Подгответе сами релаксирачка купка за телото и душата

Одличен начин како да ја претворите вашата бања во спа центар. Ви споделуваме неколку одлични совети како сами да си поготвите релаксирачка купка за телото и душата

Во овие денови кога сме приморани да останеме дома, ни се пружи вистинска можност да се посветиме на себеси и негата на нашето тело и духот. Сега е вистинско време да си подготвите релаксирачка купка која ќе ви помогне да се ослободите од стресот и напнатоста.

Наполнете ја кадата со топл вода, внимавајте да не е премногу жешка. Додадете 500гр. морска сол, 1 лажица маслиново масло, 1 лажица етерично масл од лаванда, една рака суви лисја од лаванда и ружа и 100 гр сув рузмарин.

По желба можете да ги промените маслата доколку сте алергични на некое од нив. Можете да додадете масло од бадем или камилица.
Коментари

[fbcomments]