Категории

Доследна на својот стил – Меланија Трамп ја напушти Белата Куќа во целосно црн стајлинг

Меланија Трамп се опрости од својата титула Прва дама на САД, таа и нејзиниот сопруг Доналд Трамп официјално ја напуштија Белата Куќа а Меланија за заминувањето избра целосно црн стајлинг.


Во согласност со одлуката на нејзиниот сопруг Доналд Трамп да не присуствува на инаугурацијата на новиот американски претседател eо Бајден, Меланија Трамп денес ја напушти Белата куќа. Во британското издание на модниот магазин Глорија, беше оценето дека таа „ги носеше своите чувства“, бидејќи носеше црн фустан, црни ракавици, црна Hermes торба , црни чевли Christian Louboutin и, како последно, но не и најважно – црни очила за сонце.

Меланија носеше кратка црна Chanel јакна со златни копчиња, црн фустан од Dolce&Gabbana, црни ракавици и високи потпетици, а во рацете имаше скапа торба од крокодилска кожа – Hermes Birkin, која чини околу 70.000 долари. Нејзините црни потпетици Louboutin чинеа околу 800 долари.

 

Меланија во еден момент и се обрати на јавноста. “Да се ​​биде ваша прва дама беше моја најголема чест. Ви благодарам за вашата љубов и поддршка. Ќе бидете во моите мисли и молитви. Бог да ве благослови, Бог да ги благослови вашите семејства и Бог да го благослови овој прекрасен народ”, рече таа на крајот на мандатот на првата дама, Меланија скрши голем број традиции, вклучително и 70-годишната, според која сите први дами ја поканија својата наследничка, во нејзиниот случај Џил Бајден, да ја посети Белата куќа.